به گزارش سرویس ورزشی برنا، حمید موحدی سرمربی تیم ملی والیبال ساحلی ایران موفق به کسب مدرک بین المللی مربیگری در والیبال ساحلی شد تا ایران در این رشته ورزشی نیز مربی با مدرک مربیگری بین المللی والیبال ساحلی از سوی FIVB داشته باشد. 

نخستین دوره مربیگری بین المللی والیبال ساحلی به مدت هشت روز در آکادمی ملی المپیک قطر برگزار شد و حمید موحدی از ایران موفق به کسب مدرک بین المللی درجه یک مربیگری والیبال ساحلی شد.

در این دوره 33 نفر از 21 کشور جهان از جمله کشورهای کانادا، برزیل، کوبا، انگلیس، فرانسه، یونان، الجزایر، لیبی، قطر، هند، لبنان، کرواسی، چین و عمان حضور داشتند که به مدت هشت روز صبح و عصر در دوره شرکت کردند. صبح ها مباحث تئوری و عصر ها عملی پیگیری می شد.

پنج مدرس از فدراسیون جهانی والیبال مباحث تئوری و عملی این دوره را برعهده داشتند و شرکت کنندگان نیز باید یکی از مباحث تاکتیکی و تکنیکی والیبال ساحلی را به عنوان سمینار در این دوره ارائه می کردند.

در پایان از شرکت کنندگان آزمون های عملی و تئوری گرفته شد که سرمربی تیم ملی والیبال ساحلی ایران از جمله پذیرفته شدگان در این دوره بود تا برای نخستین بار یک ایرانی مدرک بین المللی درجه یک والیبال ساحلی را دریافت کند.

دریافت کنندگان گواهی از این دوره باید در مدت شش ماه آینده به صورت آنلاین با فدراسیون جهانی در ارتباط باشند و در مباحث مربوط به این دوره شرکت کنند. 

این دوره برای نخستین بار در جهان برگزار شد و تاکنون فدراسیون جهانی والیبال در این رشته ورزشی دوره مربیگری بین المللی برگزار نکرده بود و تمامی دوره ها تحت عنوان سمینار و بدون اهدای مدرک مربیگری برگزار می شد و سمیناری دو سال پیش در ایران برگزار شد نیز تحت عنوان سمینار بین المللی والیبال ساحلی بود.