به گزارش سرویس ورزشی برنا، دکتر آری گراسا که برای شرکت در مراسم افتتاحیه مقر جدید کنفدراسیون والیبال آسیا در تایلند به سر می برد، در اجلاس هیئت رئیسه این کنفدراسیون خطاب به حاضرین و نمایندگان کشورهایی آسیا گفت: اینقدر برنامه های پی در پی برای والیبال خود طراحی نکنید. با حرف زدن و نظریه پردازى كار پیش نمیرود. اگر خواستید كارى انجام نشود، برای آن كمیته تشکیل دهید. خیلى از كشورها هستند كه فقط حرف میزنند ولى در عمل در هیچ رویدادى شركت نمی كنند. روساى برخی از فدراسیون ها فقط به فكر خودشان و ریاستشان هستند نه به فكر توسعه والیبال در كشورشان.

وی با اشاره به رشد و توسعه والیبال ایران در چند سال اخیر تاکید کرد و افزود: نگاهی به ایران بیاندازید. ببینید ایران از كجا به كجا رسیده است و الان یكى از بزرگان والیبال دنیاست. چون برنامه داشته و كار و تلاش زیادى انجام داده است. فقط حرف نزده و فقط برنامه ارائه نکرده است. در خواست میزبانی داده و به نحو احسن میزبانی خود را انجام داده است و در همه رویداد ها حضور فعال و با انگیزه دارد و با تلاش زیاد اکنون به یکی از قدرت های والیبال دنیا تبدیل شده است. روش ایران را به عنوان الگو در کشور خود پیاده کنید تا همانند این کشور در این رشته ورزشی موفق شوید.

رییس فدراسیون جهانی والیبال تصریح کرد: والیبال ایران برنامه های خود را به درستی پیاده کرده و نتیجه گرفته است، پس می تواند به عنوان یک الگوی عملی برای دیگر کشور ها مورد استفاده قرار گیرد. ایران به برنامه های خود عمل کرده است. پس شما هم سعی کنید بیشتر عمل کنید تا برنامه های متعدد ارائه دهید

گراسا در خصوص درخواست برخی از کشورها مبنی بر حمایت و حق پخش تلویزیونی گفت: توسعه و پیشرفت تلویزیون در والیبال نیازمند ارتقای كیفیت و ایجاد جذابیت فنى و محیطى در كار می باشد که تلویزیون را بدنبال خود جذب می کند. این مطلب همانند موضوع مرغ و تخم مرغ است كه نمی توان فهمید که اول مرغ بوده و بعد تخم مرغ به وجود آمده یا اول تخم مرغ بوده و بعد مرغ به وجود امده است. اگر كارتان را خوب انجام دهید و كیفیت كارتان را بالا ببرید تلویزیون هم به دنبالتان خواهد آمد.

همچنین در حاشیه این اجلاس دکتر داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ملاقاتی با دکتر گراسا داشت و گراسا با بیان اینکه اکنون ایران به عنوان یکی از قدرت های نوظهور در والیبال دنیا مطرح شده است، علاقمندی خود را برای سفر به ایران و دیدار با دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و مقرر شد دکتر داورزنی هماهنگی های لازم را برای حضور وی در ایران و ملاقات با رئیس جمهور انجام دهد.