به گزارش سرویس ورزشی برنا، رمضانعلی دولو سرپرست فدراسیون بسکتبال درباره شرایط و کمبودها و نیازهای بسکتبال ایران صحبت کرد.

دولو درباره شرایط بسکتبال گفت: ظرفیت بسکتبال در کشور بسیار زیاد است و باید با وحدت و همدلی این استعدادهای بالقوه به نیروهای بالفعل تبدیل شوند.

وی تاکید کرد اتحاد و همدلی مهمترین نیاز بسکتبال برای پیشرفت است: همدلی و همبستگی مهمترین نیاز بسکتبال‌ است. وحدت و همدلی حلقه گمشده در خانواده بزرگ بسکتبال است که باید این حلقه مفقود شده به این خانواده برگردد. همدلی مورد نیاز در بسکتبال از سطوح پایین و هیات‎های استانی و شهرستانی شروع می‎ شود و آنها باید جهش و قدم بزرگ را در این زمینه بردارند زیرا فقدان همدلی به جامعه بسکتبال ضرر می زند.

دولو به کمبود امکانات در شهرهای مختلف اشاره کرد و هم گفت: در خصوص امکانات در شهرهای مختلف کشور با کمبود مواجه هستیم. یکی از دلایل عدم تخصیص اعتبار مناسب به هیات ‎های استان ‎ها، بازی‎های آسیایی و جهانی بوده که به طور طبیعی به دلیل اهمیت ملی و بین‎ المللی بودن آن، بخش عمده‎ ای از اعتبارات در این بخش‎ ها هزینه شده اما تا زمانی که هستم مشکلات هیات ‎ها را به طور جدی پیگیری می ‎کنم و سعی می کنم تا انها را برطرف کنم.

سرپرست فدراسیون بسکتبال به مساله داوری در رقابت های لیگ اشاره داشت و گفت: در رقابت های لیگ برتر بسکتبال باشگاه های کشور بهترین داوران سوت می زنند که البته نیاز است کمیته مربوطه مدیریت و نظارت لازم در امر قضاوت در رقابت ها را به خوبی انجام دهد. البته آیین نامه هایی که در کمیته داوری و فدراسیون بسکتبال وجود دارد، ضعیف است و باید آیین نامه جدیدی نوشته شود تا مشکلات داوری وجود نداشته باشد.