به گزارش سرویس ورزشی برنا، مراسم تجلیل از برترین‌های لیگ ملی بسکتبال در هتل اوین با حضور مسئولان فدراسیون، بازیکنان و کادرفنی 3 تیم برتر و دكتر عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و دكترشعبانی بهار معاون ورزش همگانی وزارت ورزش آغاز شد.

در ابتدای این مراسم رمضانعلی دولو سرپرست فدراسیون بسکتبال درباره شرایط کنونی این رشته و اهمیت سال آینده برای بسکتبال ایران صحبت کرد.

دولو در این مراسم ضمن اشاره به جایگاه بسكتبال و برنامه های پیش روگفت: انتخابات مهمترین برنامه فدراسیون است و دلیل اینكه بنده به عنوان سرپرست فدراسیون كمتر گفتگو و اظهارنظر می كنم این است كه آرامش مجموعه بسكتبال حفظ شود و یك انتخابات بدون حاشیه و بدون تنش را داشته باشیم.

در ادامه دكتر احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان نیز با اشاره به شرایط خوب بسکتبال درباره وضعیت کنونی این رشته در جامعه ورزش صحبت کرد و گفت: رشته بسكتبال از دیرباز تاكنون متعلق به قشر فرهیخته و دانشگاهی بوده و از همین رو انتظار از قهرمانان این رشته بیشتر است. قهرمانان بسكتبال باید برای سایر رشته ها و مردم الگو باشند و از حاشیه و تنیش بپرهیزند و كمك كنند تا فضای سالم و بانشاطی در بسكتبال داشته باشیم.

پس از صحبت مسئولان فدراسیون از مسئولان برگزاری لیگ و داوران فدراسیون تجلیل کرد. پس از مسئولان و داوران، فدراسیون بسکتبال 5 بازیکن برتر لیگ ملی را نیز انتخاب کرد. سجاد مشایخی، محمد جمشیدی، بهنام یخچالی، میثم میرزایی و آرمان زنگنه پنج بازیکن برتر لیگ ملی بودند. سجاد مشایخی به عنوان بازیکن اخلاق، آرمان زنگنه پدیده لیگ، میثم میرزایی بهترین مدافع و بهنام یخچالی بهترین سه امتیازی زن لیگ ملی انتخاب شدند.

در جریان تجلیل از برترین‌های لیگ ملی صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی بسکتبال مراسم را ترک کرد و بلافاصله پس از او حامد حدادی ارزشمند‌ترین بسکتبالیست آسیا که به دلیل تعطیلات سال نو چین به ایران آمده در مراسم حاضر شد. البته صمد نیکخواه بهرامی در جریان تجلیل از تیم‌ها به مراسم بازگشت و با خوش‌وبش گرم با حامد حدادی در کنار او نشست.

شاپور یاوری مدیرعامل باشگاه پتروشیمی و مهران حاتمی مربی سابق این تیم که به نایب قهرمانی رسیدند، غایب بودند. همچنین مهران شاهین‌طبع سرمربی دانشگاه آزاد با تأخیر وارد مراسم شد.

پس از تجلیل از برترین‌های لیگ فدراسیون بسکتبال از اهالی رسانه تجلیل کرد.

پس از تجلیل از اهالی رسانه‌ها، نوبت به تجلیل از سه تیم برتر لیگ ملی رسید که ابتدا بازیکنان تیم دانشگاه آزاد، سپس پتروشیمی و در نهایت بازیکنان و مربیان باشگاه مهرام مورد تجلیل قرار گرفتند و مدال‌ و جام قهرمانی آن‌ها داده شد.