به گزارش سرویس ورزشی برنا، حمید موحدی در حاشیه مرحله سوم لیگ برتر والیبال ساحلی اظهار کرد: برگزاری رقابت های لیگ برتر والیبال اتفاق تازه ای بود. 25 سال است که در ایران والیبال ساحلی داریم اما هیچ گاه برنامه ریزی سالیانه در این رشته نداشتیم. البته گاهی تصمیمات مقطعی برای برگزاری تورهای آزاد گرفته می شد اما هیچ برنامه مشخصی وجود نداشت. در این شرایط تنها راه نجات والیبال ساحلی برگزاری رقابت های لیگ بود. برگزاری مسابقات به صورت لیگ غیرمتمرکز تنها گزینه پیش روی ما برای توسعه این ورزش بود.

وی افزود: با توجه به مشکلاتی که والیبال ساحلی دارد، باید زمینه را برای حضور بیشتر اسپانسر ها فرآهم کنیم. امسال تلاش کردیم تا به هر شکل ممکن لیگ را استارت بزنیم. در پنج مرحله لیگ والیبال ساحلی را تعریف کردیم. فکر می کنم برای شروع، این مسابقات خیلی خوب بود. همه تیم ها حضور خوبی داشتند. الان دیدیم که 19 تیم در دور اول و در مرحله های بعد 15 و 16 تیم شرکت کردند. اگر تنها 8 باشگاه و شرکت معتبر داشته باشیم که حضور مستمری در لیگ والیبال ساحلی داشته باشند و ساختار حرفه ای باشگاه را برای آن تعریف کنیم، قطعا شاهد رشد بیشتری نیز خواهیم بود. بازیکنان والیبال ساحلی الان شخصا دنبال اسپانسر برای تامین هزینه ها هستند. گاهی مجبور می شوند که بدون تمرین وارد مسابقات شوند. باید در آینده حتما پای باشگاه های معتبر را به والیبال ساحلی باز کنیم. باتوجه به پوشش خبری خوب امیدار به حضور بیشتر اسپانسرها خواهیم بود.

سرپرست فنی لیگ والیبال ساحلی خاطرنشان کرد: کیفیت فنی مسابقات تا اینجا خیلی خوب بود. هر مرحله هم کیفیت مسابقات بهتر می شود. بازیکنان در هر مرحله پیشرفت خوبی می کنند. این خیلی اتفاق بسیار خوبی است. بازیکنان در هر مرحله لیگ رو به حرفه ای شدن می روند. از سویی بازیکنان جوان جو بسیار مثبتی را ایجاد کرده اند و حضور پررنگ تر آن ها می تواند آینده این ورزش را تصمین کند. امیدواریم که این حرکتی که با سختی شکل گرفت در آینده نتیجه دهد.

موحدی گفت: کشور ایران سواحل زیادی دارد. ما می توانیم در این ورزش پیشرفت زیادی کنیم. اما کشوری مثل آلمان در چهار ماه سال به علت برودت هوا اصلا نمی توانند تمرین ساحلی در فضای باز داشته باشند. با این حال قهرمان المپیک شدند. ما می توانیم همیشه بساط والیبال ساحلی را فرآهم کنیم. باید به بهترین شکل از این فضا استفاده کنیم و با بهره گیری از پتانسیل موجود زمینه توسعه والیبال ساحلی را فرآهم بیاوریم.