به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، صمد نیكخواه بهرامی اظهار داشت: پیش از حضور در مسابقات تصور می كردیم راه سختی در پیش داشته باشیم، اما خوشبختانه با توجه به اینكه در حال حاضر تمامی بازیكنان بدون هیچ مشكلی در كنار تیم هستند، به راحتی مرحله مقدماتی را پشت سر گذاشتیم.

وی درباره دیدار با تیم های ازبكستان، قطر و تایوان تصریح كرد: بازی با تایوان برای ما كمی مشكل ساز شد؛ چرا كه ملی پوشان به هماهنگی مورد نظر دست پیدا نكرده و قدرت واقعی خود را به نمایش نگذاشتند. در دیدار با قطر بازی نیمه تمام ماند و اظهار نظر كردن در این رابطه صحیح نیست، اما در دیدار با ازبكستان بازی مناسبی را به نمایش گذاشتیم.

ملی پوش تیم بسكتبال كشورمان در ادامه گفت: در بازی مقابل ازبكستان بسیار عالی ظاهر شدیم و قطعا در بازی های آینده نیز هماهنگی بین بازیكنان بیشتر می شود. با این بازیكنان شك نداشته باشید حضور در فینال مسابقات كار دشواری نیست.
 
وی خاطرنشان كرد: خوشبختانه علاوه بر بازیكنان اصلی، بازیكنان ذخیره نیز از آمادگی بسیار بالایی برخوردار هستند و معتقدم تیم ایران با این بازیكنان حیف است كه به عنوان قهرمانی دست پیدا نكند چرا كه قهرمانی در آسیا تنها برازنده بسكتبال ایران است.

نیكخواه بهرامی با اشاره به بازی كشورمان مقابل مالزی گفت: هیچ تیمی را دست كم نمی گیریم و برای مالزی هم برنامه خاصی خواهیم داشت. حریفان اصلی ما چین، لبنان، كره و ژاپن خواهند بود كه از همین حالا با آنالیز این تیم ها در صدد كسب پیروزی مقابل آنها هستیم.

وی در پایان عنوان کرد: تمامی بازیكنان برای كسب عنوان قهرمانی و كسب سهمیه المپیك با یكدیگر هم قسم شده اند و با این همدلی قطعا به این مهم دست پیدا خواهند كرد.