به گزارش سرویس ورزشی برنا، هاکوپ خاجیریان دبیرفدراسیون غرب و نایب رئیس دوم کنفدراسیون بسکتبال آسیا در حاشیه برگزاری مسابقات غرب آسیا گفت‌وگویی را در خصوص این پیکارها و نمایندگان ایران انجام داده که متن کامل آن در زیر آمده است:


* چهره نمایندگان ایران را در مسابقات غرب آسیا چطور دیدید؟

- تیم مهرام نه فقط در غرب بلکه در آسیا هم تاریخ ساز شده است. تیمی است که کارش را در فصل جدید با یک مربی خوب آغاز کرده و بواسطه مدیریت بسیار خوبش باعث شده تا تمام مهره ها در کنار هم تیم منسجمی باشد.هر دو نماینده ایران بازیکنان با تجربه ای و با اعتماد به نفسی دارند، که این به خاطر بازیهای بین المللی ایرانی ها در سطح ملی و باشگاهی است.


*چرا قانونی تصویب نمی کنید تا دو تیم ازهر کشور بتواند در دور پایانی مسابقات باشگاهی آسیا شرکت کند؟

- در سالی که (1998 )قهرمانی غرب آسیا را شروع شد، تیم های شرکت کننده زیادی نداشتیم تا دو تیم خوب را روانه مرحله نهایی کنیم. درآن زمان تیم های باشگاهی قدرتمندی از چین، ژاپن، فیلیپین و.....شرکت می کردند وعناوین بالای جدول در اختیار آنها بود و اگر الان که ورق برگشته بخواهیم حکم به افزایش تیم ها بدهیم عادلانه نیست.


*بالاخره قرار است مسابقات باشگاه های جهان برگزار شود یا نه؟

- ما فشار بسیاری به فیبا وارد می کنیم و پیگیر آن هستیم و بزودی خبری در این ارتباط می شنوید. ولی 99 درصد این رقابتها در نزدیک شما ودر قطر برگزار می شود.


*در دور پایانی کاپ آسیا نمایندگانی از شرق خواهیم داشت؟

- تمام سعی مان بر این مساله بوده ،شرقی ها چون یک سهمیه بیشتر ندارند ولی ژاپنی ها قول داده اند که یک تیم خوب را راهی کنند.شاید حضور در جام باشگاههای جهان انگیزه بیشتری برای تیم ها ایجاد کند.