محمدرضا پوریا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی برنا از بازی‌های آسیایی کره به عنوان مهمترین رویداد پیش روی این فدراسیون نام برد و اظهار داشت: باید حضوری موفق و شایسته نام ایران دراین رقابت‌ها داشته باشیم.

وی از حضور بدمینتون بازان رده‌های مختلف سنی در رویدادهای مهم بین المللی به عنوان فرایند آماده سازی بدمینتون بازان کشورمان نام برد و در ادامه با اعلام خبر اعزام 13 ورزشکار دختر و پسر به کشور عراق گفت: این مسابقات مهم بین المللی 24 مهر برگزار می‌شود و برای اینکه بچه‌های ما بتوانند حضوری موفق داشته باشند، بیش از 2 ماه است که در اردوی آماده سازی به سر می‌برند.

رییس فدراسیون بدمینتون تصریح کرد: همچنین برنامه اعزام تیم ملی نوجوانان به مسابقات آسیایی چین زیر نظر مربی خارجی در دستور کارمان قراردارد. در این رقابت‌ها مهران شهبازی و امیر جباری نماینده ایران خواهند بود.

وی عنوان کرد: جام فجر نیز از دیگر رویدادهایی است که از هم اکنون کادر اجرایی فدراسیون آن را پیگیری و برنامه ریزی می‌کند. این رقابت‌ها در تقویم جهانی فدراسیون بدمینتون گنجانده شده و به عنوان یک رویداد مهم همه ساله برگزار و کشورهای قدرتمند در آن حضور پیدا می‌کنند. امسال هم بیست و سومین دوره آن را میزبانی خواهیم کرد.

پوریا ادامه داد : حضور در تمامی رویدادهای ورزشی ویژه بدمینتون و برگزاری رقابتهای داخلی همگی به نوعی برای آماده سازی ورزشکاران ملی پوش کشورمان پیش بینی شده است. در واقع ما در تلاش هستیم تا با ایجاد فضای حرفه ای و رقابتی بدمینتون بازانی آماده در رده های مختلف سنی داشته باشیم .

وی در پایان گفت: در این راستا برنامه‌های استعدادیابی و نخبه پروری به شدت پیگیری می‌شود و امروز تمام کسانی که در اردوهای اماده سازی حضور دارند از درون این پایگاه‌ها شناسایی شده‌اند.