مجید بهرامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی برنا با اشاره به اهمیت رقابت‌های آسیایی سرکل کبدی که در پاکستان برگزار می‌شود، اظهار داشت: در چند دوره که در مسابقات رسمی شرکت کردیم توانمندی و قدرت ایران در این رشته را به کشورهایی که به طور حرفه‌ای پیگیری می‌کنند، نشان داده‌ایم.

وی ادامه داد: ایران هم اکنون حریف سختی برای کشورهای مدعی این رشته است. بنابراین قطعا تیم‌ها به ویژه کشورهای صاحب نام از جمله هند و پاکستان با آمادگی بسیار زیادی در آن حضور خواهند یافت.

سرمربی تیم ملی سرکل کبدی تاکید کرد: هدف ما حفظ و ارتقاء جایگاه ایران در میادین بین المللی است و ما در این دوره از رقابت‌ها تلاش خواهیم کرد تا در سرکل نیز به خوشرنگ ترین مدال دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه از راه اندازی این رشته مدت زمان زیادی نمی‌گذرد، افزود: ایران پتانسیل و استعداد بسیاری در رشته‌های کبدی را دارد و با حمایتی که مسوولان فدراسیون و وزارت ورزش از این رشته مدال آور دارند، دستیابی به بهترین جایگاه در کوتاه ترین زمان امکان پذیر خواهد بود.

بهرامی به جایگاه سومی ایران در نخسیتن دوره رقابت‌های آسیایی سرکل کبدی که در تبریز برگزار شده بود، اشاره کرد و تصریح کرد: این رقابت‌ها هم در سطح بسیار بالایی برگزار شد و با توجه به خاستگاه این رشته در آسیا و مدعبان هندی و پاکستانی آن که در این پیکارها حضور داشتند تیم ایران توانست بسیار قدرتمند ظاهر شود و به مدال برنز دست پیداکند.

وی ادامه داد: قطعا در این دوره از رقابت‌ها تیم‌ها با آمادگی بیشتری شرکت خواهند کرد چرا که به این باور رسیده‌اند که ایران نیز در این رشته خواستار بهترین مدال است بنابراین برای اینکه اجازه ندهند تیم‎هایی مثل ایران به مدال طلا یا نقره دست پیداکنند، از ابعاد مختلف برنامه ریزی خواهند کرد.

سرمربی تیم ملی سرکل کبدی در مورد چگونگی آماده سازی تیم ملی اعزامی به این رقابت‌ها گفت: مسابقات انتخابی تیم ملی 27 تیرماه برگزار شد و در پایان 30 نفر از 9 تیم شرکت کننده به نخستین اردوی آماده سازی دعوت شدند که پس از برگزار چهار دوره اردوی آماده سازی این تعداد به 17 نفر کاهش یافته است.

وی ادامه داد: برای حضور دراین رقابتها 12 نفر اعزام خواهند شد و من مطمئن هستم تیمی که در این مسابقات از ایران شرکت خواهد کرد حریفی سرسخت برای تیم‌های شرکت کننده خواهد بود.

بهرامی در مورد جوسازی و احتمال اعمال نفوذ در این مسابقات اظهار داشت: این مساله کماکان وجود خواهد داشت. به هرحال کشورهایی مثل هند و پاکستان مدعی این رشته هستند و قطعا به آسانی اجازه نخواهند داد تا جایگاهشان در اختیار کشوری دیگر قرار بگیرد.

وی ادامه داد: بنابراین از هر راهی نفوذ خواهند کرد، فدراسیون رایزنی‌های بسیاری انجام داد و توانسته مجوز حضور دو داور ایرانی برای قضاوت این رقابت‌ها را کسب کند به اعتقاد من همین حضور می‌تواند از بسیاری از مسایل حاشیه‌ای بکاهد.

سرمربی تیم ملی کبدی با بیان اینکه مسوولیت سختی برعهده‌ام گذاشته شده است خاطر نشان ساخت: از اینکه به من اعتماد شده بسیار سپاسگزارم اما واقعیت این است که کادر فنی که هم اکنون در خدمت تیم‎های ملی قرار دارد همگی بسیار فنی و تخصصی فعالیت‌های خود را پیگیری می کنند. حتی بدنسازمان تمام برنامه‌هایش را براساس رشته کبدی تنظیم کرده و اجرا می کند.

وی از فرزاد رجبی، بهنام خبازی، محمد عطار زاده، پیمان اسکندریان، احد متین، حامد اکبرزاده، حمید زیرک، امیر دهقان، بهنام جاویدی، شایان ندافان، مصطفی حسین زاده، مسلم امیری، محسن مهری، سجاد شکر بیگی، حمید رضا عبدالرحیم، علیرضا صفری و اصغر ارمی به عنوان نمایندگان کبدی ایران در این دوره از رقابت‌ها نام برد.

بهرامی خاطر نشان ساخت: هند، پاکستان ، تایلند، سریلانکا، نپال ، افغانستان، اندونزی حریفان ایرا ن دراین مسابقات خواهند بود