به گزارش خبرنگار ورزشی برنا، محمدرضا کاظمی آشتیانی صبح امروز در جمع خبرنگاران به اهمیت رشته پرورش اندام و بدنسازی اشاره کرد و اظهار داشت: این ورزش به دلیل مخاطبان بسیار زیادی که در رشته‌های بادی بیلدینگ بدنسازی پرورش اندام دارد، بسیار مورد توجه نسل جوان است که باید از ابعاد مختلف این رشته مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش‌های مسوولین فدراسیون اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی در حوزه توسعه همگانی و قهرمانی این رشته صورت گرفته است که باید در هر دو حوزه برنامه‌های تاثیرگذار ادامه یابد.

وی تاکید کرد: در حوزه قهرمانی ایران جایگاه بسیار خوبی در جهان و آسیا دارد که ما موظف به حفظ و ارتقای آن هستیم.

سرپرست فدارسیون پرورش اندام و بدنسازی در مورد انتخابات اظهار داشت: با توجه به بحثی که کمیته بین المللی المپیک درباره عدم برگزاری هرگونه انتخابات در ایران را مطرح کرده است، ولی ما موظف به اجرایی کردن دستورات وزارت ورزش و جوانان هستیم و با IOC کاری نداریم و هر زمان که به ما اعلام شد در انتخابات شرکت می‌کنیم.

وی در مورد کاندیدا شدن خودش اظهار داشت: قطعا اگر صلاح بدانم کاندید می‌شوم و اگر فردی هم باشد که بتواند برنامه‌های قوی‌تر و استراتژی فدراسیون را اجرا کند، قطعا صحنه را خالی خواهم کرد و از کاندیدای مورد نظر حمایت می‌کنم.

وی ادامه داد: برای اینکه بتوانم عنوان ریاست فدارسیون را به‌دست آوردم همه چیز را زیر پا نمی‌گذارم. معتقدم هیچ چیز در حوزه مدیریت یک مجموعه قائم به فرد نیست بلکه برنامه اصلی ما پیشبرد اهداف فدراسیون بوده و هست و ما موظف به هدایت این مجموعه ورزشی هستیم.

کاظمی آشتیانی توضیح داد: به اعتقاد من کسی که به عنوان سرپرست مجدداً به عنوان کاندید ریاست فدراسیون می‌شود، می‌تواند مسایلی را ایجاد کند؛ اول اینکه حضور وی شانس موفقیت را برای سایر کاندیداها کمتر می‌کند، چرا که خود سرپرست به خودی خود می‌تواند تعدادی از آرا را به نفع خود کند و شانس کمتری به کاندیداهای بعدی قرار می‌گیرد. من معتقدم باید در انتخابات تمامی کاندیداها به‌طور برابر امکان تبلیغات داشته باشند و من این فرصت را با راه اندازی سایت جدید فدراسیون در اختیار کاندیداها قرار خواهم داد.

وی درباره زمزمه‌هایی پیرامون انجمن شدن این فدراسیون در مجامع ورزشی مطرح شده بود، اظهار داشت: ما نمی‌توانیم برای وزارت ورزرش و جوانان شرط و شروطی بگذاریم بلکه وزارت سیاست‌های کلانش را به ما تبیین می‌کند و ما ضمن اعلام نقطه نظرات و پیشنهاداتمان موظف به اجرای آن هستیم.

وی ادامه داد: در این‌باره نیز ما نقطه نظرات تمامی کسانی که در حوزه بدنسازی و پرورش اندام بودند را در مورد انجمن شدن این فدراسیون جمع آوری و به وزیر ارایه کردیم ایشان نیز با سعه صدر گوش دادند و با منطق علمی بر تداوم فعالیت فدراسیون موافقت کردند.

سرپرست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به تغییراتی در سیستم آموزشی این رشته در دو بخش داوری و مربیگری اشاره کرد و افزود: این رشته کاملا علمی است پیش از این نیز اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است، اما ما طی تحقیقاتی که در این مورد انجام داده‌ایم تغییراتی را در این سیستم ایجاد کرده‌ایم تا مربیان ما بر اساس دانش و علم روز فعالیت خود را پیگیری کنند.

وی در ادامه به طرح ساماندهی باشگاه‌ها با همکاری پزشکان متخصص در رشته‌های زیر مجموعه این فدراسیون خبر داد و گفت: در نظر داریم پزشکان متخصص را به باشگاهی که توانسته باشند عنوان بهترین را کسب کنند اعزام نماییم تا فعالیت‌هایشان تحت نظر آنها پیگیری شود.

وی در این نشست مباحث فرهنگی را مقوله مهم برای این فدراسیون عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: من معتقدم هر آنچه که در حوزه فرهنگ صورت گرفته تاکنون برای این رشته کافی نبوده و ما باید فعالیت خود را افزایش دهیم.