به گزارش خبرنگار ورزشی برنا، احمد بلاسی صبح امروز در محل دفتر امور هیات های ورزشی اظهار داشت: فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام رشته هایی چون بدنسازی، بادیکلاسیک، مچ اندازی، پرورش اندام و قوی ترین را در برنامه های توسعه خود دارد.

وی افزود: ما خانواده بسیار بزرگی داریم و این تعداد با توجه به حضور گسترده جوانان از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

دبیر فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی توضیح داد: وقتی عملکرد فدراسیون ارزیابی می شود دو فاکتور همگانی و قهرمانی مورد توجه قرار می گیرد.  بیش از 10 هزار باشگاه بدنسازی و پرورش اندام مشغول هستند. این در حالی است که بسیاری از ارگان ها و نهادهای دولتی نیز به این رشته می پردازند.

دبیر فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی گفت: این مساله بیانگر این است که این فدراسیون در رشته های مختلف مخاطبان بسیاری دارد که به طور خودجوش در سالن ها و اماکن ورزشی به این رشته می پردازند.

بلاسی به برنامه های این فدراسیون در حوزه قهرمانی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در این حوزه نیز این فدراسیون با حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک، هیات های ورزشی و کارشناسان فدراسیون توانسته در رویدادهای مهم حضور یافته و به نتایج بسیار خوبی دست پیدا کند.

وی توضیح داد: هم اکنون در پرورش اندام و بدنسازی ملی پوشان کشورمان در صدر قرار دارند. امروز می توانیم با قدرت بگوییم آسیا جایگاه بسیار کوچکی برای ورزشکاران ایران است و این به این معنی است که جوانان ایران در این رشته ها رشد جهانی یافته اند.

دبیر فدراسیون به مسابقات قهرمانی آسیا در چین اشاره کرد و افزود: این کشور (چین) که تولید ورزشکار دارد، در مسابقاتی که میزبانی اش که خود عهده دار بود، در رده دوم قرار گرفت و تیم ایران قهرمان بلامنازع این مسابقات شد. این یعنی اینکه ما توانسته ایم به رشد مطلوب دست پیدا کنیم.