به گزارش سرویس ورزشی برنا ، حمیدرضا حاجی بابایی  بابیان اینکه در ورزش 2 برنامه و هدف را پیگیری می کنیم، به عمومی سازی ورزش دانش آموزی با هدف  ارتقاء سطح سلامتی است  اشاره کرد و افزود:برای دستیابی به این مهم  باید برای 12 میلیون دانش آموز دراین خصوص تعریفی جامع داشته باشیم.

وی ادامه داد : در حال حاضر برای 6 میلیون 800 هزار دانش آموز ابتدایی تعریف ورزش را انجام داده ایم.برای مقاطع راهنمایی و متوسطه هم برنامه های بسیار خوبی را اجرا می کنیم.

حاجی بابایی با اشاره به هدف دوم آموزش و پرورش در زمینه ورزش دانش آموزی، خاطرنشان کرد: حرف بعدی ما مسابقات و رقابتهای بین المللی و جهانی است که در این راستا در سطح دانش آموزی هم ایجاد زمینه برای ورزش بزرگسالان و هم اینکه در تمام رشته های ورزشی مدرسه ایجاد می کنیم.مانند مدرسه ورزش برای فوتسال، والیبال، کشتی و دیگر رشته های ورزشی.

وزیر آموزش و پروش اضافه کرد: اعتقاد داریم ورزش امروز برای تفریح نیست، بلکه ورزش یک علم است و اگر می خواهیم در سطح بین المللی حضور پیدا کنیم، باید در زمینه فوتبال، والیبال و رشته های گوناگون ورزشی بین المللی باشیم.
وی تصریح کرد: باید با دانش آموزان از ابتدایی در بحث ورزش و به صورت علمی کار کنیم.در حال حاضر در سراسر کشور حدود 33 هزار معلم ورزش به کار گرفته ایم که این تعداد باید به 60 هزار معلم افزایش یابد.

حاجی بابایی با بیان اینکه می خواهیم محوریت ورزش دانش آموزی آسیا را به ایران منتقل کنیم، عنوان کرد: امسال در بحث میزبانی فوتبال را به ایران آوردیم و در سال گذشته هم مسابقات آسیایی والیبال دانش آموزان را برگزار کردیم و در نظر داریم تا میزبانی رشته های گوناگون ورزشی را به ایران بیاوریم.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که خروجی برگزاری مسابقات آسیایی دانش آموزان چه چیزهایی خواهد بود و چه تعاملاتی با وزارت ورزش و جوانان در این مورد دارید؟ گفت: امروز بین آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان فاصله ای وجود ندارد و یک هماهنگی و هم افزایی خوبی وجود دارد.

وی ادامه داد: با این هماهنگی بین 2 وزارتخانه تمام توانمان را به کار خواهیم گرفت تا تولیداتمان را در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار دهیم.

حاجی بابایی در پایان گفت: باید به سمتی حرکت کنیم تا تمام معلمان ورزش در کشور دارای مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس تربیت بدنی باشند و این کار را از طریق دانشگاه ویژه فرهنگیان انجام می دهیم که اولویت بندی در این باره هم با مقطع ابتدایی است.