به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد عباسی گفت: مدیریت عاقلانه این است که فدراسیون‌ها مطابق منابع هزینه کنند و یا حداقل درآمدها را افزایش دهند. وجود مشکلات مالی و کمبود منابع مربوط به زمان فعلی نیست و در هر دوره‌ای معمولا یک مربی و یا یک ورزشکاری در جایی گله می‌کند، اما نباید این مسایل را دلیل بر تنش بدانیم.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: فدراسیون‌ها یک ارگان ورزشی هستند که برای اداره آن‌ها مانند تمام سازمان‌ها یک نیازمندی‌هایی دارند و یا ساختارشان می‌طلبد که برای بعضی از وظایفشان اصلاحاتی انجام بدهند. در هیچ دوره‌ای سراغ نداریم که در فدراسیون‌های مختلف مشکلاتی وجود نداشته باشد.

عباسی خاطر نشان کرد: مسایل مهم را نباید معطوف به این نیازمندی‌ها کنیم. اگر مربیان مشکلی دارند باید در داخل فدراسیون‌ها حل شود تا منجر به یک سری از ناراحتی‌ها نشود و در روحیات ورزشکاران تاثیر منفی نداشته باشد. حتی خود ورزشکاران هم باید بدانند که ممکن است کسری‌هایی وجود داشته باشد و باید آستانه تحمل خود را افزایش دهند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت: اگر توقع داشته باشیم که تمام نیازهایمان برطرف شود و حالا اگر یکی از آن‌ها برطرف نشد، منجر به بخشی از ناراحتی‌ها شود که خیلی به مصلحت نیست. البته باید به خواسته‌های ورزشکاران و مربیان رشته‌های مختلف ورزشی توجه شود اما آن‌ها نیز باید آستانه تحمل خود را مقداری بالا ببرند.

وی همچنین درباره میزان جوایز اهدایی به قهرمانان المپیک اظهار داشت: در هیچ دوره‌ای و در تمام این سال‌ها این طور نبوده که بلافاصله بعد از پایان المپیک هدایا و جوایز به ورزشکاران اهدا شود اما در این دوره با مساعدت شخص رییس جمهور این امر امکان پذیر شد و با این که در بودجه پیش بینی نشده بود، وزارت ورزش و جوانان هزینه بسیار سنگینی پرداخت کرد و این قهرمانان هم شایسته آن بودند و چون هدایای اینها بر اساس سکه‌های طلا داده شده، متناسب با شرایط امروز است.