به گزارش خبرنگار ورزشی برنا، در این دیدار که روز گذشته صورت گرفت، عبدالرضا ساور معاون وزیر ورزش و جوانان به همراه رامین ولایتی رییس صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان در منزل تقی روحانی حضور یافتند و شرایط او را جویا شدند.

روحانی که درسال 1980 و در رقابت های قهرمانی آسیا با بلند کردن وزنه 200 کیلوگرمی روی سکوی نخست ایستاده بود با ابراز خوشحالی از حضور ساور گفت: 14 سال است که با بیماری پارکینسون دسته و پنجه نرم می‌کنم. مخارج و هزینه‌ها بالاست و فقط 482 هزار تومان بیمه از کارافتادگی و 90 هزار تومان نیز از صندوق پیشکسوتان می‌گیرم. عادلانه نیست من که برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب با عکس امام خمینی (ره) روی سکوی قهرمانی رفتم و سه مدال کسب کردم در چنین شرایطی گرفتار شوم.

در ادامه ساور با بیان اینکه چنین فرصت‌هایی برای دیدار با بزرگان ورزش کمتر پیش می‌آید، گفت: باید قدر پیشکسوتان را بدانیم و اهمیت بیشتری برای آن‌ها که در گذشته برای ایران اسلامی افتخار آفرین بودند قائل باشیم. تلاش می‌کنیم تا شرایط برای چنین ورزشکاران مدال آوری فراهم شود و زندگی بهتری داشته باشند.

در ادامه این جلسه با توجه به اینکه فقط به مدال آوران بازی‌های آسیایی و المپیک شرایط بهتری برای خدمت رسانی از سوی صندوق قهرمان و پیشکسوتان مهیا می‌شود ساور با ولایتی صحبت کرد تا روحانی این قهرمان اسبق آسیا جزو استثنائات باشد و بتواند از شرایط بهتر استفاده کند. ولایتی نیز در این باره قول مساعد داد.

در پایان این بازدید هدیه‌ای از طرف وزارت ورزش و جوانان و همچنین صندوق قهرمانان و پیشکسوتان به تقی روحانی اهدا شد.