به گزارش سرویس ورزشی برنا، تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان در حالی توانست مقام نایب قهرمانی رقابتهای قهرمانی آسیا در مواد پیست را از آن خود کند که با تلاش مسئولان فدراسیون و تنها یک روز قبل از آغاز مسابقات با دریافت روادید امکان حضور در دهلی نو را پیدا کرد.

علیرغم برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی مسئولان فدراسیون دوچرخه سواری کشورمان مبنی بر برگزاری اردویی چند روزه قبل از آغاز مسابقات قهرمانی آسیا در هند و به دلیل تعلل در صدور روادید، تیم ملی ایران تنها یک روز قبل از آغاز مسابقات و در قالب 16 رکابزن راهی معتبرترین رویداد این رشته ورزشی در سطح قاره کهن شد.

با این وجود رکابزنان غیور ایرانی عملکرد خیره کننده ای در رقابتهای مواد پیست از خود بر جا گذاشته به نحوه ای با اتمام این مسابقات و حضور در رقابتهای 9 ماده پیست و با کسب (سه مدال نقره، سه برنز، یک مقام چهارمی و یک ششمی) پس از کره ای ها، در رده دوم آسیا ایستادند.

این نتیجه در حالی به دست آمد که رکابزنان ایرانی تنها یک روز زودتر به محل مسابقات وارد شده بودند، اما دوچرخه سواران سایر کشورها با هزینه های بالا و هفته ها تمرین روی پیست چوبی، به این مسابقات آمدند.

در این رده بندی کره جنوبی از نظر تعداد مدال با کسب( 5 طلا، یک نقره و 2 برنز) اول شد.

جدول رده بندی تیم های شرکت کننده در مسابقات مواد پیست سی و سومین دوره رقابتهای دوچرخه سواری قهرمانی آسیا بدین شرح اعلام شد:

1- کره با کسب 8 مدال ( 5 طلا، یک نقره و 2 برنز)

2- ایران با کسب 6 مدال ( 3 نقره و 3 برنز)

3- ژاپن با کسب 4 مدال ( 2 نقره و 2 برنز)

4- مالزی با کسب 3 مدال ( 2 طلا و یک نقره)

5- هنک کنگ با کسب 3 مدال ( یک طلا، یک نقره و یک برنز)

6- چین با کسب 2 مدال ( یک طلا و یک نقره)

7- قزاقستان با کسب 2 مدال ( یک طلا و یک نقره)

8- چین تایپه با کسب 2 مدال ( 2 برنز)


سایر کشورهای شرکت کننده در رقابتهای دهگانه مواد پیست موفق به کسب مدال نشدند.

تیم ایران با یازده رکابزن در رده سنی بزرگسالان، 3 دوچرخه سوار در رده سنی زیر 23 سال، یک نماینده در رده سنی جوانان و یک دوچرخه سوار در بخش بانوان و در رده سنی جوانان در این مسابقات حضور دارد.

در ادامه رقابتهای سی و سومین دوره مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا، رکابزنان از فردا چهارشنبه بیست و سوم اسفند در مواد جاده با یکدیگر به رقابت می پردازند.