به گزارش سرویس ورزشی برنا اسماعیل دلشاد، در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین گفت: این محراب که در چهارگوشه ی آن نمادی از ادیان اسلام، مسیحیت، کلیمیت و زرتشی حک شده، در آبهای خلیج فارس نصب شد و نمایندگان ادیان الهی با به جا آوردن مراسم عبادی خاص دین خود در این محراب، وحدت و همدلی اقلیت های مذهبی در ایران را به نمایش گذاشتند. ضمن اینکه نماینده ای از برادران اهل سنت نیز در این مراسم حضور داشت و در محراب ادیان الهی نماز گذارد.

رییس هیات ورزش های جانبازان و معلولین فارس افزود: برای گرامیداشت روز ملی خلیج فارس، برنامه ی شنا بین مسیر بندر پهل تا لافت نیز با حضور 10 ورزشکار جانباز و معلول انجام شد و این عزیزان مسیر یاد شده به طول سه کیلومتر و نیم را در مدت زمان سه ساعت طی کرده و در این اقدام نمادین، ضمن به نمایش گذاشتن توانمندی ورزشکاران جانباز و معلول، روز ملی خلیج فارس را گرامی داشتند.

وی در ادامه از نصب تندیس مشاهیر ایرانی در زیر آب خبر داد و گفت: همان طور که قبلا اعلام کردیم، تندیسی از هفت چهره ی مشهور ایرانی در حوزه های مختلف تهیه شده که درحال حاضر عملیات نصب آنها و در پی آن افتتاح اولین موزه ی آبی ایران انجام می شود.

برنامه نصب تندیس محراب ادیان الهی، نصب تندیس مشاهیر ایران اسلامی و شنا در مسیر بندر پهل تا لافت، به همت هیات ورزش های جانبازان و معلولین استان فارس و به جهت گرامیداشت روز ملی خلیج فارس تدارک دیده شده بود.