به گزارش سرویس ورزشی برنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، مسابقات جام کازانف امروز شنبه در آلماتی قزاقستان آغاز شد و حسن تفتیان نماینده کشورمان در دوی 100 متر توانست با ثبت رکورد 10 ثانیه و 21 صدم ثانیه علاوه بر ارتقا رکورد ملی ایران ، ورودی B مسابقات جهانی 2013 روسیه را کسب کند.

رضا قاسمی دیگر نماینده کشورمان در این ماده 100 متر را در مدت زمان 10 ثانیه و 25 صدم ثانیه طی کرد.

رکورد ایران در 100 متر پیشتر 10 ثانیه و 24 صدم ثانیه بود که سال گذشته رضا قاسمی در جام کازانف به دست آورد و توانست ورودی بازی های المپیک 2012 لندن را کسب کند.

پیش از این ابراهیم رحیمیان در ماده 20 کیلومتر پیاده روی، لیلا رجبی در مسابقات قهرمانی باشگاههای کشور در پرتاب وزنه با رکورد 18 متر و 14 سانتی متر ورودی B ، محمود صمیمی در مسابقات رکوردگیری از برترین های دوومیدانی در پرتاب دیسک با پرتاب 64 متر و 9 سانتی متر و احسان حدادی با ثبت رکورد 64 متر و 2 سانتیمتر در مسابقات ویرجینیا ورودی B مسابقات جهانی را کسب کرده بودند.

طبق قوانین انجمن دوومیدانی جهان، هر کشور می تواند در هر ماده سه ورزشکار با ورودی A را راهی مسابقات المپیک و قهرمانی جهان کند. اما اگر تنها یک ورزشکار ورودی A داشته باشد، یک ورزشکار با ورودی B نیز می توان در آن ماده راهی مسابقات کرد. اما اگر دو ورزشکار ورودی B در یک ماده داشته باشد فدراسیون دوومیدانی کشورها در خصوص اعزام یکی از آنها تصمیم گیری می کند.

چهاردهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان از 19 تا 27 مرداد ماه سال 1392 در مسکو برگزار می شود.