سیدرضا صالحی امیری، سرپرست جدید وزارت ورزش و جوانان چند وقتی است که با حضور در این وزارتخانه کار خود را به صورت جدی آغاز کرده است تا به رتق و فتق امور ورزش و جوانان کشور بپردازد. یکی از برنامه های صالحی امیری آشنایی وی با فدراسیون های مختلف ورزشی است که این اتفاق سه شنبه شب گذشته رخ داد و وی جلسه ای را با روسای فدراسیون های ورزشی برگزار کرد که افراد حاضر در این جلسه دیدگاه های خود را درخصوص شرایط ورزش کشور به گوش سرپرست وزارت ورزش و جوانان رساندند و صالحی امیری نیز نقطه نظرات خود را در این خصوص ارائه داد.

مجید شایسته رئیس فدراسیون تنیس در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ورزشی برنا درخصوص این جلسه گفت: جلسه بسیار خوبی بود که در آن روسای فدراسیون های ورزشی خود را به آقای صالحی امیری معرفی کردند و تعدادی نیز در خصوص شرایط ورزش کشور نظرات خود را ارائه دادند. پس از این صحبت ها هم آقای صالحی امیری نظراتشان را مطرح کردند و انرژی بسیار خوبی را به روسای فدراسیون ها دادند. بیشتر بحث ایشان در خصوص مباحث فرهنگی ورزش و اخلاق بود و معتقد بودند که اگر بتوانیم اخلاق را در ورزش زنده کنیم می توانیم بسیاری از مشکلات اجتماعی را برطرف کرده و ورزش را به سمت مطلوبی سوق دهیم.

وی درخصوص اینکه آیا صحبتی اختصاصی درباره وضعیت تنیس ایران با سرپرست وزارت ورزش و جوانان داشته، ادامه داد: این جلسه یک جلسه عمومی بود که روسای فدراسیون ها در آن حضور داشتند و جایی نبود که به صورت اختصاصی بتوان در خصوص رشته های مختلف صحبت کرد اما قرار شد که آقای صالحی امیری جلساتی اختصاصی را با روسای فدراسیون ها داشته باشند تا از شرایط رشته های مختلف مطلع شوند.

شایسته درباره انتظارش از وزارت ورزش و جوانان، اظهار داشت: من انتظار دارم آقای صالحی امیری، در وزارت ورزش و جوانان معاونتی را با عنوان معاونت اقتصادی و بازاریابی تشکیل دهند تا متخصصان این حوزه با حضور در این معاونت بتوانند مسائل اقتصادی فدراسیون ها را به نحو مطلوبی پیگیری کنند تا دیگر شاهد این شرایط سختی که بر فدراسیون های مختلف ورزشی گریبان گیر آن شده اند، نباشیم.

رئیس فدراسیون تنیس درباره وضعیت تیم ملی این رشته خاطر نشان کرد: تمرینات تیم ملی به خوبی در حال پیگیری است و ما قصد داریم اردویی را هم در جزیره کیش برپا کنیم تا ملی پوشان خود را از لحاظ آب و هوایی با آب و هوای امارات که میزبان مسابقات دیویس کاپ است، تطبیق دهند.

وی درخصوص وضعیت روزبه اخوان ملی پوش دورگه تیم ملی تنیس که به تازگی برای حضور در تیم ملی فراخوانده شده است، گفت: متاسفانه اشکالاتی بر سر راه حضور او در تیم ملی ایران به وجود آمده که چندان درست نیست و ما در حال پیگیری آن هستیم تا اگر اخوان در لیست نهایی مربیان تیم ملی قرار گرفت، بتوانیم از حضور او در تیم ملی استفاده کنیم.