به گزارش سرویس ورزشی برنا، دکتر محمد باقر نوبخت که چهارشنبه شب در جمع معاونین ستادی، روسای فدراسیونهای ورزشی و مدیران کل استانها در محل آکادمی ملی المپیک سخن می گفت، اظهار داشت: بسیار خرسندم که در جلسه ای شرکت می کنم که اعضایش هر جا که حضور پیدامی کنند غرور ملی، نشاط اجتماعی و افتخار آفرینی را به مردم هدیه می کنند.

وی ادامه داد : من امروز از زیرکی و تدبیر آقای صالحی دو مصداق دیدم؛ ابتدا همکارانی توانمند که جدیدا به مجموعه این وزارتخانه پیوسته اند تا فرصتهای بهتری را برای آینده ورزش و جوانان رقم بزنند و دوم وقت شناسی سرپرست وزارت ورزش و جوانان است که در این برهه زمانی که دولت در حال تقریر ارقام بودجه سال 93 است ما را به جمع خود دعوت کردند.

سخنگوی دولت افزود: دکتر صالحی با برپایی این نشست جاذبه ای ایجاد کردند تا من محل کارم را با وجود مشغله بسیار ترک کنم تا درجمع شما وبه سخنان شما گوش کنم.

وی یادآور شد: سرپرست وزارت ورزش وجوانان از نخستین وزرایی هستند که پیش ما آمدند و ما نیز با هدیه کوچک وناقابل 30 میلیاردی وی را بدرقه کردیم و از این بابت بسیار خوشحالیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهوری، در ادامه با بیان اینکه ما همیشه موفقیتهای شما را از طریق رسانه ها مشاهده می کردیم اظهار داشت: این نشست به ما نشان داد که این نتایج به راحتی بدست نمی آید و با مشقات بسیاری بدست می آید.

وی در ادامه به سخنان داورزنی رییس فدراسیون والیبال اشاره کرد و افزود: پیش از این هرگز ما درخواب هم نمی دیدیم که بتوانیم والیبال ژاپن را پی درپی شکست دهیم اما امروز درواقع برترین های آسیا وجهان را پشت سر گذاشته ایم.

دکتر نوبخت در ادامه از اینکه نتوانسته سخنان تمامی روسای فدراسیونهای ورزشی و مدیران کل ورزش وجوانان را از نزدیک بشنود ناراحت است، گفت: کاش فرصتی می شد تا پای صحبت همه شما عزیزان می نشستیم و به ارزیابی دقیق تری از مشکلات شما می رسیدیم، چون می دانم برای شاد کردن دل مردم و رهبر انقلاب باید حرفهای شما را شنید و بستر مناسب برای افتخار آفرینی شما در دولت را مهیا کنیم.

وی دراین نشست به ارقام یارانه ها اشاره کرد و افزود: دولت موظف به پرداخت آن به مردم و تامین آنهاست و با وجود مشکلات این موضوع را به طور جدی پیگیری می کنیم.

سخنگوی دولت همچنین افزود: من به عنوان یکی از اعضای دولت می خواهم تجربیاتم را در اختیار مردم قرار دهم و کاری کنیم تا با تدبیر از منابعی که داریم به بهترین شکل درمسیر توسعه بهره برداری کنیم.

وی توضیح داد: یکی از این منابع نیروی انسانی است و در واقع من فکر می کنم دکتر روحانی رییس جمهوری محترم مدیری توانمند و مقتدر را پس از اینکه مجلس به وزیر پیشنهادی رای نداد برای این وزارتخانه انتخاب کردند و این بیانگر اهمیت وزارت ورزش وجوانان برای شخص رییس جمهوری است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهوری، افزود: من به عنوان عضوی از دولت وظیفه دارم با همه کمبودها اقداماتی را انجام دهم که آثار آن در ورزش مشهود شود.

وی به حاضران در نشست قول داد تا در فرصتی دیگر با تک تک روسای فدراسیونهای ورزشی و مدیران کل استانها دیدار داشته باشد و از نزدیک مسائل و مشکلات آنها را بشنود.

دکتر نوبخت افزود: ابن نشستها در چگونگی تخصیص بودجه سال 92 به ورزش و در لایجه بودجه سال 93 دولت را یاری خواهد کرد تا انشاء الله ورزش دیده شود.

شایان ذکر است پیش از سخنان معاون رییس جمهوری روسای فدراسیونهای دوومیدانی، اسکیت، تکواندو، بسکتبال، والیبال، نایب رییس فدراسیون جانبازان و معلولان و همچنین مدیران کل ورزش و جوانان خوزستان، فارس و البرز، زنجان و همدان مطالبی را عنوان کردند.