به گزارش سرویس ورزشی برنا،  سرپرست وزارت ورزش و جوانان در پایان نشست صبح امروز خود با اعضای کمیته اجرایی کمیته ملی المپیک و در ارزیابی اش از جلسه برگزار شده گفت: صبح امروز نشست مثبت و سازنده ای با اعضای کمیته اجرایی داشتیم و طی آن بحث های دوجانبه خوبی انجام شد. پیش از این نیز دو جلسه برگزار کرده بودیم که در مجموع در سه حوزه به توافق رسیدیم که بحث برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک در 25 آذر ماه سال جاری از جمله آن است.
 
وی در عین حال افزود: همچنین توافق شد که در خصوص بازی های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی همکاری های مشترکی برای نتایج بهتر داشته باشیم.
 
صالحی امیری تصریح نمود: در زمینه کمک های مالی به فدراسیون ها و استقلال مالی آنها پیشنهادهایی مطرح شد که مورد توجه قرار گرفت. به هر حال باید این نکته را مد نظر داشت که کمیته ملی المپیک عضو خانواده بزرگ ورزش ایران است و همه ما باید تلاش کنیم که جایگاه ورزش در کشور با مدال آوری بیشتر در میادین مختلف و ایجاد شادی و شور و نشاط بیشتر در کشور ارتقاء یابد.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر فضای مثبت موجود، گفت: خوشبختانه اساسنامه کمیته ملی المپیک نیز به تصویب رسیده و کمیته بین المللی المپیک نیز آن را مورد تایید قرار داده و مشکلی در این زمینه نیست. وزارت ورزش و جوانان ضمن آنکه استقلال کمیته ملی المپیک را به رسمیت می شناسد تلاش دارد تا با همفکری و همکاری و حمایت از مجموعه ورزش، بسترهای لازم را برای رشد و شکوفایی ورزش ایران اسلامی فراهم آورد. ضمن آنکه کمیته ملی المپیک و اعضای هیات اجرایی آن نیز با سیاست های کلان ملیو حاکمیتی وزارت ورزش و جوانان همسو هستند و همه باید جملگی بکوشیم تا با همدلی و توافق همه جانبه در جهت خدمت به جامعه ورزش کشور ، قدم های موثری را به جلو برداریم.

دکتر صالحی امیری در پاسخ به این سئوال که آیا وزارت ورزش و جوانان در مسیر انتخابات کمیته ملی المپیک از کاندیداها و جریان خاصی حمایت خواهد کرد، گفت: قطعا این کار را نخواهیم کرد. اساسنامه کمیته ملی المپیک مستقل است و باید بر اساس آن انتخابات برگزار شود.‌ بنابراین هیچ مداخله ای در فرآیند انتخابات و کارهای اجرایی کمیته نخواهیم داشت و حتما از برنامه های آنها حمایت خواهیم کرد. به شخصه اعتقاد دارم کمیته ملی المپیک ظرفیت بزرگ بین المللی است و ما در مجامع بین المللی از طریق کمیته ملی المپیک پیام های خود را می رسانیم و اهداف جامعه ورزش را در حوزه قهرمانی از طریق آن تعقیب می کنیم.