به گزارش سرویس ورزشی برنا، احمد دنیامالی ضمن تبریک سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران خطاب به روسای کمیته های اجرایی بیان کرد: هر جامعه ای برای بقاء، رشد و تعالی نیاز به افراد سالم، شاداب و بانشاط دارد و این میسر نمی شود مگر با گسترش ورزش در جامعه که خوشبختانه بنیانگذار انقلاب اسلامی با آگاهی به این مسئله به ورزش اهمیت بسیاری می دادند و توصیه های فراوانی در این رابطه داشته اند.

وی ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) ورزش را به تنهایی برای انسان کافی نمی دانست و تقویت قوه جسمانی را در کنار تقویت روحانی دارای ارزش می دانست، یعنی همان ورزشی که دارای هدف باشد نه ورزشی که بیهوده و پوچ باشد.
 
دنیامالی تصریح کرد: به عقیده من با سرلوحه قرار دادن این نکته در ورزش باعث پیشرفت و افتخارآفرینی در میادین بین المللی خواهیم شد. پس باید کاری کنید که ورزشکارانمان با درک این مسئله ، ورزش قهرمانی را ادامه دهند.

رئیس فدراسیون قایقرانی اظهار داشت: بنا به گفته رهبر معظم انقلاب نیز "ورزش وسیله ای در جهت رشد انسان و یک تکلیف می باشد." حال با تأصی از فرمایشات مقام عظمای ولایت ، باید بدانیم با توجه به اینکه در ورزش مسئولیتی را بر عهده گرفته ایم وظیفه سنگین تری نسبت به بقیه اقشار جامعه بر دوش خود داریم.
 
وی ادامه داد: اهمیت نقش ورزش در نظر رهبران دینی در رده های بالاتر و مسئولین در رده های پایین تر در دوران انقلاب اسلامی باعث سیر صعودی ورزش در کشورمان شده و به کسب دستاوردهای عظیمی در میادین بین المللی نائل گردیده است.

دنیامالی بیان کرد: قایقرانی یکی از رشته هایی بود که پیش از انقلاب توجه چندانی به آن نمی شد ولی بعد از انقلاب و طی این سالها در بخش همگانی رشد بسزایی داشته و قهرمانان زیادی را نیز به ورزش ایران تحویل داده است.