اشکان شکوفی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی برنا درخصوص آخرین شرایط خود اظهار داشت: تا یک ماه پیش درگیر مسابقات لیگ و جام حذفی بودم ومدتی استراحت کردم. الان هم تمرینات اختصاصی ام را پیگیری می کنم تا ببینم برنامه ام در آینده چه خواهد بود.

وی درباره اینکه چه زمانی در اردوی تیم ملی تنیس شرکت خواهد کرد؟ افزود: نزدیک به 10 روز است که سرمربی تیم ملی زنگ می زند و پیگیر حضورم در اردو است اما هنوز برنامه ام مشخص نیست. از برنامه تیم ملی خبر ندارم و فقط می دانم چند جوان به اردو دعوت شده اند اما به نظر من جام دیویس جای تنیسورهای بی تجربه نیست و باید از ملی پوشان با تجربه و قدیمی در این رقابتها استفاده کنیم.

شکوفی درباره حضورش در جام دیویس ادامه داد: اگر شرایط مهیا باشد در جام دیویس شرکت می کنم. من شرایط عجیب و غریبی برای شرکت در این رقابتها ندارم اما باید امکانات فراهم شودو بدنسازی خوبی داشته باشم. 14 سال است که در تیم ملی هستم اما برای شرکت در جام دیویس باید شرایط بدنی خودم هم مناسب باشد تا بتوانم به خوبی مسابقه بدهم.

وی درخصوص اینکه آیا ایران می تواند به لیگ دسته دوم صعود کند؟ گفت: غیر ممکن نیست. من مدتی در اردوی تیم ملی قطر بودم و دیدم آنها بهترین امکانات را دارند و جام هایی برگزار می کنند که بهترین تنیسورهای دنیا در این رقابت ها شرکت می کنند. ما هم چیزی از قطر کم نداریم و می توانیم با توسعه دادن امکاناتمان شرایط بهتری داشته باشیم وگرنه تا چند سال دیگر قطر هم از ما جلو می زند! حالا که جام دیویس در کشور خودمان برگزار می شود بهترین فرصت برای حضور در لیگ دسته دوم است.
 
شکوفی درباره حضور تنیسورهای دورگه در تیم ملی تنیس بیان کرد: کشورهای مطرح درتنیس از همه توانایی خود استفاده می کنند. هر فردی که می تواند بیاید به تیم ملی کمک کند بیاید. به شخصه مشکلی با حضور دورگه ها ندارم و از آمدن آن ها استقبال می کنم.