به گزارش سرویس ورزشی برنا، رضا قاسمی دونده دوهای سرعت همان طور که می دود ، حرف می زند و پاسخ سوالات را به سرعت می دهد. او آن قدر در این یکی دو سال پیشرفت کرده که توسط مدیر برنامه های آلمانی اش برای چندین رقابت بین المللی دعوت شده است.

خودش می گوید اگر کارهای مربوط به ویزاش آماده شود برای مرحله جدید دایموند لیگ که این بار در آلمان برگزار می شود شرکت خواهد کرد. او چند روز پیش توانست در رقابت های قهرمانی کشور رکوردهای ورودی مرحله اول برای حضور در رقابت های آسیایی اینچئون را بزند تا اظهار امیدواری کند اگر به او بها داده شود می تواند در کره به مدال برسد؛ اتفاقی که تا به حال برای دو سرعت ایران در بازیهای آسیایی نیافتاده است.

*چه خبر از دو و میدانی؟
مشغول تمرین هستم و خودم برای مسابقات پیش رو آماده می کنم.

*قرار است در دایموند لیگ بدوی؟
همین طور است. دایموند لیگ این بار در آلمان برگزار می شود و اگر کارهای مربوط به ویزایم درست شود به آلمان می روم.

*هزینه ها را چطور تامین می کنی؟
هزینه های اقامت و مسابقه با میزبان است اما سایر هزینه های ویزا وبلیط با خودم است که امیدوارم فدراسیون دراین زمینه به من کمک کند.

*چطور شد که برای این مسابقات انتخاب شدی؟
خوشبختانه رکوردهای المپیک و جهانی ام دیده شده است و در سایت جهانی دو میدانی منیجرها ما را زیر نظر دارند. مدیر برنامه های آلمانی ام لیست مسابقاتی را که می توانم در آن شرکت کنم را جلویم گذاشت تا انتخاب کنم.

*در چند مسابقه می توانی شرکت کنی؟
14 ، 15 مسابقه می شود که امیدوارم بتوانم در 4 ، 5 مسابقه بین المللی معتبر با کمک فدراسیون شرکت کنم.

*تو در المپیک خوب دویدی و در جهانی هم بالاتر از حد انتظار ظاهر شدی. فکر می کنی در بازیهای آسیایی اینچئون بتوانی به مدال برسی؟
3 حریف آسیایی من در حال حاضر در آمریکا به سر می برند و با مربی های برجسته دنیا تمرین می کنند. قبول کنید که رقابت با آنها برای کسب مدال آسان نیست.

*مربی شما چه کسی است؟
آقای حامد احمد پور که مدت هاست حقوقشان را دریافت نکرده اند.

*خودت حقوق می گیری؟
از سال گذشته 5 ماه حقوقم مانده و بسیاری از پاداش های مربوط به رکوردشکنی ام را نیز دریافت نکرده ام اما با انگیزه بالا تمرین می کنم تا برای ایران در بازیهای آسیایی مدال کسب کنم ، کاری که تا به حال کسی در رشته سرعت نتوانسته آن را عملی کند.

*البته یک رقیب خوب هم به نام حسن تفتیان داری!
تفتیان رکوردهای خوبی زده و داشتن یک رقیب خوب و آماده به پیشرفت هردویمان کمک می کند.

*رکورد دلخواهت در 100 متر چه زمانی است؟
دوست دارم یکروز 100 متر را در زمان 10 ثانیه و 10 صدم ثانیه بدوم. باور کنید اگر مسئولین از من حمایت کنند می توانم در ایینچئون رکورد بزنم و مدال کسب کنم.