مشاور رسانه‌ای رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در واکنش به انتقاد صریح خبرگزاری برنا از محمد دادکان گفت: نظرات آقای دکتر دادکان درخصوص وزارت ورزش و جوانان و آقای دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان شخصی است و ارتباطی به موضع دانشگاه آزاد اسلامی در این خصوص ندارد.

علی قربانی، مشاور رسانه ای رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار برنا گفت: دانشگاه آزاد خود را از مجموعه جبهه اعتدال و دولت تدبیر و امید می داند و اگر نقدی هم نسبت به برخی عملکردها داشته باشد این انتقاد را از مسیر درست آن انتقال خواهد داد و دلیلی نمی بیند با استفاده از فضای رسانه ای از دولت انتقاد کند.

وی با اشاره به اینکه دادکان مدرس دانشگاه شهید بهشتی و پیشکسوت ورزشی است، افزود: قبل از انتصاب آقای دکتر گودرزی به وزارت ورزش و جوانان، آقای دکتر دادکان توسط ریاست دانشگاه آزاد به عنوان معاون ورزشی این دانشگاه منصوب شده است به همین دلیل دکتر دادکان چند بار متذکر شده است که از جایگاه حقیقی انتقاد می کند نه حقوقی. درواقع ایشان انتقاداتی که در چند وقت گذشته نسبت به وزیر ورزش و جوانان انجام داده اند از جایگاه حقیقی ایشان بوده و هیچ ارتباطی به جایگاه حقوقی شان در دانشگاه آزاد اسلامی ندارد و دانشگاه آزاد موضعی در قبال عملکرد وزیر ورزش و جوانان نداشته و نقدی هم به عملکرد دکتر گودرزی وارد نمی کند کما اینکه در حمایت اعضای هیات علمی این دانشگاه از وزیر ورزش و جوانان نیز هیچگونه دخالتی نداشت.

علی قربانی تاکید کرد: وزارت ورزش و جوانان و دانشگاه آزاد اسلامی ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با هم دارند ضمن اینکه آقای دکتر میرزاده ریاست این دانشگاه و آقای دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان ارتباطی صمیمانه و دوستانه با هم دارند. به همین دلیل اگر دانشگاه آزاد هم احیاناً موضعی داشته باشد ریاست دانشگاه مستقیماً با وزیر ورزش و جوانان مطرح می کند.

مشاور رسانه ای دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این سوال که چرا دانشگاه آزاد در قبال بیانیه رسمی دادکان که هفته پیش منتشر شد واکنشی نشان نداد، تصریح کرد: در نامه ای که وزیر ورزش و جوانان به آقای دکتر میرزاده برای معرفی نماینده این دانشگاه در ستاد ساماندهی امور جوانان ارسال کرد، تاکید شده بود یکی از معاونان دانشگاه به عنوان نماینده معرفی شود که دکتر میرزاده نیز آقای دادکان را به این عنوان معرفی کردند ,البته مورد تایید وزیر ورزش و جوانان قرار نگرفت. این مساله هیچ اختلافی بین ریاست دانشگاه آزاد و وزیر ورزش و جوانان ایجاد نکرده و نخواهد کرد.

وی در پایان بار دیگر تاکید کرد که مجموعه دانشگاه آزاد خود را عضوی از دولت تدبیر و امید می داند و حمایت خود از این دولت، مدیران و وزرای آن اعلام می کند.