به گزارش سرویس ورزشی برنا، ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در راستای کنترل دوپینگ ویژه ورزشکاران در آستانه اعزام کاروان‌های ورزش ایران به بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی طی دو ماه گذشته از 107 ورزشکار در رشته‌های مختلف نمونه‌گیری کرده و آنها را برای آزمایشگاه کلن آلمان ارسال کرده است. 

انجام تست دوپینگ از ورزشکاران حاضر در اردوی تیم‌هایی که برای حضور در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی حضور دارند، در دستور کار ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) قرار دارد. تمرکز بیشتر افسران این ستاد طی یکی دو ماه گذشته بیشتر بر روی همین برنامه بوده است. در همین راستا آنها طی این مدت از 107 ورزشکاری که برای حضور در بازی‌های آسیایی یا پاراآسیایی اینچئون آماده می‌شوند، نمونه‌گیری کرده‌اند.

جودو (18 ورزشکار)، وزنه‌برداری (13 ورزشکار)، فوتبال (16 ورزشکار)، ووشو (14 ورزشکار)، بسکتبال (10 ورزشکار)، دو ومیدانی (6 ورزشکار)، کشتی (6 ورزشکار)، والیبال نشسته (5 ورزشکار)، تکواندو (3 ورزشکار)، کبدی (3 ورزشکار)، قایقرانی (3 ورزشکار)، بوکس (2 ورزشکار)، دوچرخه‌سواری (2 ورزشکار) و جانبازان و معلولان (15 ورزشکار) 14 رشته و فدراسیونی هستند که از ورزشکاران آنها نمونه‌گیری شده است.

نمونه‌گیری‎های به عمل آمده از این ورزشکاران به منظور آنالیز و اعلام نتیجه برای آزمایشگاه کلن آلمان ارسال شده است.

بنا به تاکید نصرالله سجادی که ریاست ستاد ملی مبارزه با دوپینگ را بر عهده دارد از این پس کنترل دوپینگ ورزشکارانی که احتمال اعزام آنها به بازی‌های آسیایی وجود دارد افزایش خواهد داشت.