به گزارش سرویس ورزشی برنا، در مسابقات جهانی سلاح های خفیف و بادی که در ماریبور برگزار می شود، فینال رشته تپانچه ۵۰ متر مردان، عصر دیروز برگزار شد که طی آن دارنیرمیکس از کشور صربستان و دارنده وردکاب جهانی ۲۰۱۲ میلان توانست با ثبت امتیاز ۱۹۴بالاتر از سایر رقبای خود در مکان اول ایستاده و مدال طلای این رشته را از آن خود کند.

در این رشته جیتو رای ازاندونزی با امتیاز ۱۹۳و تومویوکی ماتسودا از ژاپن با امتیاز ۱۷۲به مدال های نقره و برنز دست یافتند.

همچنین، وی پانج، زحیی وانگ هر دو از چین، ولادیمیر گونتچارو از روسیه، جیندرچ دوبووی از چک و ویکتور بانکیک از اکراین در رده های چهارم تا هشتم ایستادند.

درفینال ۲۵ متر تپانچه خفیف زنان نیز طلای این رشته به مونیکا کارپچ از کشورآلمان و قهرمان اروپا در سال ۲۰۱۳ رسید و توانست با ثبت امتیازی بالاتراز رقبای خود در سکوی نخست بایستد و گیوندیگما اتریاد از مغولستان و آنتو بونیوا از بلغارستان به ترتیب به مدالهای نقره و برنز دست یافتند.

در این رشته ریناتا توباسیکی از مجارستان، هیدی دیتحلم جربرازسویس، یولیوا آلیپوا از روسیه، زورانا آرونوویس از صربستان و سونیا فرانکوت از اسپانیا در رده های چهارم تا هشتم قرار گرفتند.

مسابقات سلاح های خفیف و بادی چهان، از سیزدهم تا بیست و یکم جون در ماریبور اسلوونی برگزار می شود که کشورمان در این مسابقات حضور ندارد.