به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش وجوانان، لطفعلی پورکاظمی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی در نشست با مدیران کل ورزش وجوانان 7 استان کشور درباره طرح بزرگ ورزش برای همه اظهار داشت: این طرح که به زودی اجرا می شود کار بزرگی است و نتایج بسیار مثبتی را در پی خواهد داشت و جا دارد به معاونت ورزش همگانی و دفتر توسعه تبریک بگویم.

وی افزود: با وجود تلاش هایی که تا به امروز برای گسترش ورزش همگانی در سطح ایران شده اما با احترام به همگان باید اعلام کنم چون دنبال کار های علمی نبودیم ورزش همگانی را کمی شوخی گرفته بودیم اما خدا را شکر با این طرح بزرگ کارشناسی شده که ابتدا قرار است در 7 استان برگزارشود همه باید به آینده این رشته ورزشی که با سلامتی مردم ارتباط مستقیم دارد امیدوارم باشیم.

پورکاظمی ادامه داد: در این طرح بزرگ قطعا فدراسیون پزشکی ورزشی مشارکت گسترده ای را خواهد داشت و این نوید را باید به استان ها داد که از این به بعد آمار بیمه شده ها در طرح بزرگ ورزش برای همه در آمار بیمه شدگان استان ها محسوب خواهد شد. من مطمئن هستم با این کار به زودی در ورزش همگانی کشورمان انقلابی بزرگ خواهد شد.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان اینکه تخفیفی ویژه برای شرکت کنندگان در طرح ورزش برای همه جهت استفاده از کارت بیمه ورزشی در نظر گرفته است تاکید کرد: با توجه به اینکه بیمه برای هر ورزشکاری بسیار مهم و حیاتی است پس از گفتگوهایی که با شعبانی بهار معاون همگانی وزارت ورزش و جوانان داشتیم تصمیم گرفته شد برای کسانی که در طرح بزرگ ورزش برای همه شرکت می کنند به جای دریافت 10000 هزار تومان برای بیمه هر فرد، 1000یا حتی 500 تومان در نظر بگیریم تا از همه نظر کار را برای ورزش کردن مردم خوب کشورمان مهیا کنیم.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی برای اولین بار قرار است زیر ساخت های ورزش در خدمت ورزش همگانی باشد افزود: فدراسیون پزشکی ورزشی قطعا در طرح بزرگ ورزش برای همه با استقرار هیئت های پزشکی، در سالن های برگزاری این طرح ، دادن خدمات رایگان و ارایه بروشور اطلاعات پزشکی به شرکت کنندگان و همچنین صدور کارت بیمه ورزشی یک روزه سعی خواهد کرد تا آمار بسیار خوب در طرح ورزش برای همه را ثبت کند.