به گزارش سرویس ورزشی برنا، احمد یزدانیان سرمربی تیم ملی دوومیدانی اعزامی به چهارمین دوره بازیهای آسیایی ساحلی در خصوص عملکرد طاهرخانی و کسب پنجمین طلای کاروان ایران گفت: سبحان استارت خوبی داشت و با همان اولین پرش نشان داد که از آمادگی بالایی برخوردار است. او برای این مدال خیلی زحمت کشیده بود و انصافا حقش بود که قهرمان شود.

او گفت: رکورد سبحان 7.90 است اما در پیست تارتان و شکی نیست که ماسه و ساحلی بودن پیست روی عملکرد تمام شرکت کنندگان تاثیر گذاشت. ماسه نسبتا نرم ساحل پوکت باعث میشد تا تمام ورزشکاران با افت رکورد مواجه شوند اما خوشبختانه طاهرخانی توانست بر شرایط حاکم غلبه کرده و مدال طلا را بر گردن آویزد.

یزدانیان درخصوص سطح مسابقات گفت: حضور 9 شرکت کننده در این ماده نشان دهنده این است که کمیت بالا نیست اما رکوردها نشان دهنده کیفیت خوب مسابقات است. این اولین دوره بازیها بود که دوومیدانی نیز در آن برگزار می شد و به همین دلیل هم شناخت زیادی از شرایط و جو آن وجود نداشت.

وی در پایان گفت: از عملکرد طاهرخانی راضی هستم و شک ندارم که طی دو سه روز آینده هم دو و میدانی کاران کشورمان در ماده های دیگر به مدالهای خوشرنگی دست خواهند یافت. جا دارد از کمیته ملی المپیک و فدراسیون که زمینه اعزام و حضور دو و میدانی در این دوره از بازیها را فراهم ساختند تقدیر و تشکر کنم.