زهرا نعمتی توانست مدال ارزشمند طلای بازی های پاراآسیایی اینچئون را کسب کند و افتخاری بزرگ برای ورزش ایران به دست بیاورد.

نعمتی در گفتگو با خبرنگار ورزشی برنا در خصوص بازیهای پاراآسیایی اینچئون گفت: در این مسابقات برای اولین بار کلاس بندی معلولین برداشته شد و معلولان بدون توجه به نوع معلولیتشان کنار هم مسابقه دادند. همین باعث شد سطح مسابقات بالا برود و کار دشوارتر شد. تعداد حریفان دو برابر شده بود و کسب مدال سخت تر بود. خوشبختانه موفق شدم علاوه بر زدن رکورد جهان و بازی های پاراآسیایی و رکورد بانوان ایران را هم جابجا کنم که برایم ارزش زیادی داشت.

او ادامه داد: حمایت اسپانسرم کمک زیادی برای کسب مدال به من کرد. رشته تیرو کمان هزینه بر است و تجهیزات گران قیمتی دارد که اسپانسرم تمام هزینه ها را تقبل کرد. در مدتی هم که در تهران حضور داشتم تمریناتم را زیر نظر مربی ام آقای واعظی پیگیری کردم و در اوج آمادگی توانستم در مسابقات پارا آسیایی شرکت کنم.

نعمتی با اشاره به شرایط دشوار در اینچئون گفت: تمام اتفاقاتی که می توانست مسابقه دادن را در اینچئون دشوار کند رخ داد. باد، باران و سرما شرایط را برای من دشوار کرد اما باز هم توانستم رکورد بزنم. لطف خدا، حمایت اسپانسر و کمک مربی ام به من کمک کرد تا بتوانم این مدال ارزشمند را به دست بیاورم.

برترین ورزشکار معلول سال قبل جهان درباره اینکه چه هدفی برای آینده دارد هم خاطرنشان کرد: هدف گذاری من المپیک ریو است که هم بتوانم در المپیک و هم در پاراالمپیک شرکت کنم. رشته تیروکمان این قابلیت را دارد که در هر دو رقابت شرکت کنم. من قبلا هم سابقه عضویت در تیم ملی تیروکمان را داشتم و الان هم با حمایت رئیس فدراسیون به اردوی تیم ملی دعوت شده ام. امیدوارم این اتفاق تاریخی که حضور همزمان من در المپیک و پاراالمپیک است رخ بدهد.

نعمتی گفت: امیدوارم در آینده شاهد حمایت بیشتر و بهتر از بانوان باشیم. بانوان ما ثابت کرده اند که اگر به آن ها اعتماد شود می توانند بهترین باشند. ما توقع داریم اندازه آقایان به ما بها بدهند. جا دارد از اسپانسرم تشکر ویژه ای داشته باشم. آن ها افرادی هستند که به کشورشان عشق می ورزند و تبلیغات برایشان اهمیت ندارد بلکه بالا رفتن پرچم ایران برایشان مهم است.