به گزارش سرویس ورزشی برنا، در این دیدار که امروز (سه شنبه) در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، دیوید چری رییس کنفدراسیون گلف آسیا و اقیانوسیه و محمد فیصل النعیمی رییس فدراسیون گلف قطر و شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک حضور داشتند.

شهنازی درباره این دیدار گفت: فدراسیون گلف ایران تاکنون در زمینه همگانی و قهرمانی کردن این رشته گران قیمت زحمات زیادی متحمل شده است و در حال حاضر ورزشکاران این رشته شرایط خوبی دارند.

وی خاطرنشان کرد که ایران ظرفیت خوبی در زمینه گسترش گلف دارد و حتی می تواند با افتتاح زمینهای گلف در نواحی شمال و غرب کشور میزبان گردشگران گلف باز منطقه و کشورهای اسلامی شود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک اظهار داشت: انتظار داریم کنفدراسیون آسیا و اقیانوسیه نیز حمایتهای لازم را از مسوولان فدراسیون کشورمان داشته باشند.

شهنازی گفت: گسترش مراودات ورزشی کشورهای مسلمان منطقه در موفقیت ورزشی دنیای اسلام در رقابتهای قاره ای و جهانی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

دیوید چری رییس کنفدراسیون گلف آسیا و اقیانوسیه نیز اظهار داشت:یکی از مهمترین دلایل سفر من به ایران رشد گلف این کشور در عرصه جهانی و قاره ای است.

او افزود: گلف ایران در رده جهانی 14 و دررده آسیایی 6 پله صعود داشته است و بر این اساس تصمیم گرفتیم با سفر به ایران و بازدید از امکانات گلف این کشور به گسترش تعاملات این دوفدراسیون در توسعه گلف کمک کنیم.

وی ادامه داد: در استرالیا نزدیک به یک میلیون نفر به ورزش گلف مشغولند و مسوولان آموزش و پرورش ما در کنار هر مدرسه اقدام به ساخت زمین گلف کرده اند که در ایران هم با توجه به وسعت و تنوع آب و هوایی می توان در این زمینه سرمایه گذاری کرد.

چری اظهار داشت: در سفر بعدی خود به ایران به بررسی هر چه بهتر این امکانات و توانمندی های موجود در ایران برای افتتاح زمینهای گلف خواهیم پرداخت.

رییس کنفدراسیون گلف آسیا و اقیانوسیه در مورد برگزاری دوره های آموزشی ،داوری ومربیگری برای اعضای فدراسیون گلف ایران اعلام آمادگی کرد.

النعیمی رییس فدراسیون گلف قطر در این دیدار گفت: ما در قطر سرمایه گذاری خوبی در گسترش گلف داشته ایم و می توانیم در این زمینه تعاملات خوبی با فدراسیون گلف ایران داشته باشیم و حتی به برگزاری رقابت های دوستانه با حضور کشورهای منطقه اقدام کنیم.

کیکاووس سعیدی رییس فدراسیون گلف نیز در این دیدار خاطرنشان کرد: موفقیت و ارتقای ایران در عرصه قاره ای و جهانی باعث شد تا رییس کنفدراسیون گلف آسیا و اقیانوسیه به کشورمان سفر کند و از نزدیک امکانات ما را ببیند.

وی اظهار امیدواری کرد که با برنامه ریزی مناسب و حمایت مسوولان ورزش کشور و کنفدراسیون آسیا و اقیانوسیه بتوانیم همچنان به روند رو به رشد گلف ایران در عرصه بین المللی ادامه دهیم.