به گزارش سرویس ورزشی برنا، بیست و سومین دوره رقابت های بین المللی داخل سالن گرامیداشت دهه مبارک فجر در تهران برگزار خواهد شد که تاکنون کشورهای، ترکمنستان، ازبکستان، کویت، عراق، ارمنستان، پاکستان، افغانستان و سوریه برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند.

این مسابقات به مدت 2 روز و با حضور قهرمانان و مدال آوران در دو بخش زنان و مردان در ورزشگاه اختصاصی آفتاب انقلاب تهران برگزار خواهد شد که حضور بیش از هشت تیم برای نخستین بار نقطه عطفی در ورزش دوومیدانی ایران است.

دوومیدانی کاران در مواد، 60، 400، 800، هزار و سه هزار متر و 60 متر با مانع و پرش های ارتفاع، طول، سه گام و نیزه (ویژه مردان) و همچنین در مواد پرتاب وزنه، هفتگانه (مختص مردان)، پنجگانه (زنان) و 4 در 400 متر با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

با توجه به اعلام قبلی کمیته نوجوانان و جوانان فدراسیون دوومیدانی، تیم های شرکت کننده کشورمان در این دوره از رقابت ها ترکیبی از نوجوانان و جوانان دوومیدانی کار در قالب تیم جوانان خواهند بود تا ضمن پشتوانه سازی برای تیم ملی، جوانان کشورمان رقابتی تدارکاتی و بین المللی را تجربه کنند.

لازم به ذکر است کشورهای دعوت شده برای اعلام اسامی نفرات خود در بیست و سومین دوره رقابت های بین المللی دوومیدانی داخل سالن، تا پایان دی ماه جاری فرصت خواهند داشت.