به گزارش سرویس ورزشی برنا، در جریان سفر دکتر سیدمهدی هاشمی، رییس فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران، به کشور روسیه، ایشان، نشستی با همتای روسی خود ولادیمیر لیسین و الکساندر راتنر دبیر کل کنفدراسیون تیراندازی اروپا داشتند.

که در این دیدار ضمن مطلع شدن از امکانات تیراندازی کشورمان و پیشرفت‌های فدراسیون تیراندازی ایران در زمینه ایجاد زیرساخت‌ها و بسترهای مناسب برای پیشرفت ورزش تیراندازی تفاهم‌نامه‌ای به منظور همکاری موثر ورزشی بین فدراسیون تیراندازی ایران و ‌روسیه‌ جهت استفاده مطلوب از ظرفیت‌ها و توانایی‌های موجود منعقد ‌گردید.

گفتنی است، این توافق شامل برگزاری مسابقات دو یا چند جانبه، تبادل مربی، تشویق مربیان و ورزشکاران دو فدراسیون به شرکت در دوره‌های آموزشی در دو کشور است و همچنین در جهت توسعه فناوری‌های مربوط به ورزش تیراندازی و تامین نیاز‌های طرفین به تجهیرات ورزشی که با همکاری و حمایت از یکدیگر در عرصه بین‌المللی باعث کمک به رشد ورزش تیراندازی می‌شود.

لازم به ذکر است، ولادیمر لیسین علاوه بر ریاست فدراسیون تیراندازی روسیه، ریاست کنفدارسیون تیراندازی اروپا و نایب رییسی فدراسیون جهانی را بر عهده دارد.