به گزارش سرویس ورزشی برنا، در جریان دور ششم رقابت های شطرنج بین المللی جام خزر مسعود مصدق پور که تاکنون نتایج خوبی کسب کرده، موفق شد برابر احسان قائم مقامی به برتری دست یابد تا یکی از صدرنشینان این رقابت ها باشد. 

سیدخلیل موسوی و امیررضا پوررمضانعلی به نتیجه تساوی دست یافتند، تارلو کنستانتین، استاد بزرگ اوکراین مقابل مرتضی محجوب از ایران به نتیجه مساوی رضایت داد، جاسک استوپا،از لهستان مقابل مرتضی عسگری از ایران به برتری رسید و دیدار ولادیمیر لازاروف استاد بزرگ فرانسه با ایوری چیگلادزه از گرجستان با نتیجه مساوی اتمام یافت.

در جدول رده بندی این رقابت ها و تا پایان دور ششم، مرتضی محجوب، مسعود مصدق پور، محسن شعرباف از ایران به همراه جاسک استوپا از لهستان با کسب پنج امتیاز در صدر قرار دارند.

ولادیمیر لازاروف استاد بزرگ شطرنج فرانسه، ایوری چگلادزه از گرجستان، تارلو کنستانتین استاد بزرگ اکراین،آذر میرزایوف و رشاد رینعلی از جمهوری آذربایجان، راست زیاتینوف از آمریکا به همراه سیدخلیل موسوی، مازیار باقری و امیرضا پوررمضانعلی با کسب 5 / 4 امتیاز در تعقیب صدرنشینان هستند.

سیزدهمین دوره رقابت های شطرنج بین المللی جام خزر از عصر چهارشنبه هفته گذشته با حضور حدود 520 شطرنجباز از ایران و کشورهای آمریکا ، فرانسه ، هلند ، لهستان، لیتوانی، لتونی، اوکراین، روسیه، جمهوری آذربایجان، گرجستان، ازبکستان، آذربایجان، ترکمنستان، عراق و هندوستان در رشت آغاز شده است.

شطرنجبازان حاضر در این دوره از رقابت ها، به مدت یک هفته در چهار جدول در 9 دور به روش سوییسی در مجموعه ورزشی یادگار امام شهر رشت با هم به رقابت می پردازند که در پایان، 405 میلیون و 500 هزار ریال جایزه نقدی به شطرنجبازان برتر چهار جدول اهداء می شود.