به گزارش سرویس ورزشی برنا، تیم ملی دوچرخه سواری ایران که برای شرکت در سی و پنجمین دوره مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا به تایلند سفر کرده بود با کسب سه مدال طلا، چهار نقره و دو برنز امروز یکشنبه به تهران بازگشت.

خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در این باره گفت: موفقیت تیم ملی دوچرخه سواری در مسابقات تایلند پس از انقلاب از نظر کیفیت مدال ها بی نظیر بوده است و در اکثر رشته های جاده در رده های سنی جوانان، امید و بزرگسالان مدال کسب کردیم.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری اظهار کرد: انتظار داشتیم در رشته های سرعت نیز چند مدال بگیریم. محمد دانشور دارنده مدال بازی های آسیایی بعد از این رقابت ها تمرینات سختی داشت و حتی در سه کاپ جهانی نیز شرکت کرده بود. یک ورزشکار نمی تواند در فاصله 6 ماه در چندین مسابقه شرکت کند و به همین دلیل او نتوانست در این مسابقات موفق باشد. در رشته های جاده نیز ورزشکاران ما بسیار خوب کار کردند و هرچند مسیر های مسابقه باب میل ملی پوشان نبود اما خوب نتیجه گرفتند. انتظار داریم محمد دانشور نیز با حضور در رقابت های دیگر امتیازات لازم را برای کسب سهمیه به دست آورد.

قمری ادامه داد: در دو سال گذشته در بخش جاده به عنوان بهترین فدراسیون انتخاب شدیم و امتیازات لازم را کسب کردیم و با این شرایط می توانیم دو سهمیه دیگر المپیک ریو در بخش جاده به دست آوریم.

وی اظهار کرد: کنگره آسیا در کنار این مسابقات برگزار شد که ما نیز عملکرد فدراسیون دوچرخه سواری ایران را در بخش های مختلف از جمله توسعه همگانی توضیح دادیم که مورد استقبال مسئولان اتحادیه دوچرخه سواری آسیا قرار گرفت. در این کنگره مقرر شد به همراه چند نفر دیگر از مسئولان آسیا در مجمع جهانی در آمریکا برای انتخاب یکی از مسئولان جهانی شرکت کنیم.