به گزارش سرویس ورزشی برنا، مسابقاتی که در آن اتومبیلرانهای ایرانی توانستد به خوبی بدرخشند و توانایی های خود در یک تورنمنت بین المللی به اثبات برسانند.

تیم ایران در مجموع 15 تیم حاضر در این رقابت ها به مقام ششم دست یافت و در گروه N هم که متعلق به موتورهای دوهزار سی سی بود، به مقام دوم رسید.

ضمن اینکه دو تن از اتومبیلرانهای تیم ایران در این رقابت ها، یعنی اشکان مسگرها به همراه نقشه خوان خود وحید رضا وحدتی توانستند عنوان بهترین اتومبیلران خارجی رالی قطر را به دست آورند. اما این موفقیت مرهون عوامل مختلفی در فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران است.

یکی از این عوامل، حسین نبوی مسئول رالی های بین المللی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی است. کسی که سرپرستی تیم های ایران خودرو و سایپا را به عهده داشته ، قهرمان سابق اتومبیلرانی ایران که حالا در عرصه دیگری به رشد و توسعه این رشته ورزشی جذاب و مهیج کمک می کند. او که سرپرستی تیم اعزامی ایران در مسابقات رالی قطر را بر عهده داشت، درباره این رقابت ها و نیز مسابقات آینده ای که اتومبیلران های ایرانی بر عهده دارند و نیز میزبانی مرحله سوم مسابقات رالی خاورمیانه که قرار است اردیبهشت ماه سال آینده به میزبانی کشورمان در شیراز برگزار شود، صحبت کرده است.
 
نبوی معتقد است بچه های ما از لحاظ تکنیک و علم اتومبیلرانی در سطح بالایی هستند و مهارت زیادی دارند ولی مشکل اصلی امکانات کم، نظیر نداشتن ماشین مسابقه ای مناسب و استاندارد رالی است.

در خصوص حضور تیم اتومبیلرانی ایران در مسابقات رالی قطر، صحبت می کنید؟
ما بعد از اینکه در رالی کاندیداتوری شیراز 2014، توانستیم حضور خود را در صحنه رقابت های رالی خاورمیانه اعلام و اثبات کنیم، تمام نگاه ها به سمت ایران جلب شد. در این میان، آقای ناصر العطیه، رئیس فدراسیون اتومبیلرانی قطر و نایب رئیس فدراسیون جهانی اتومبیلرانی هم پشتیبانی و حمایت خوبی از ما داشتند که هنوز هم ادامه دارد و در واقع با این حمایت های همه جانبه بود که از ما برای حضور در رالی قطر دعوت به عمل آمد.
 
واقعیت این است که ما ماشین مسابقه ای برای حضور در این مسابقات نداشتیم و با رایزنی هایی که دکتر مهرعلی ریاست فدراسیون با مسئولان فدراسیون قطر داشت دو ماشین مسابقه ای در اختیار تیم ایران قرار داده شد و به ما اعلام کرد که شما فقط تیمتان را بیاورید. در این میان چیزی که دکتر مهرعلی رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی از ما انتظار داشتند، این بود که تیم خوبی را برای حضور در این مسابقات تشکیل دهیم.
 
در ابتدا بنا بر درخواست قطر قرار شد یک تیم بانوان هم اعزام شود که خانم صدیق در ابتدا اعلام آمادگی کرد ولی در ادامه به دلایلی از جمله کمبود وقت و آماده نبودن اسپانسرشون از حضور در قطر انصراف دادند. بنابراین ما به سراغ سریع ترین کلاس رالی های داخلی که همان کلاس 1600 سی سی مان بود رفتیم، و آقای مسگرها و قلعه بانی که قهرمان و نایب قهرمان آن کلاس بودند را انتخاب کردیم.

وحید وحدتی هم از کمک راننده های خوب ماست، برای خودرو دوم هم قرار بود علیرضا مسعودی به عنوان کمک راننده اعزام شود که متاسفانه نتوانست خودش را به تیم برساند و مسعود واحدی انتخاب شد، البته ما از کیفیت و شرایط ماشین هایی که قرار بود در اختیارمان گذاشته شود هم هیچ اطلاعی نداشتیم و این موضوع کار ما را سخت تر می کرد. بچه های ما تا دو سه روز قبل از آغاز رالی قطر، این ماشین ها را ندیده بودند و فرصت و زمان کافی برای تمرین را نداشتند و تنها حدود یک ساعت توانستند با ماشین ها دور بزنند.

با این شرایطی که اشاره کردید، فکر می کردید چنین موفقیتی به دست بیاید؟
واقعیت این است که با امکانات ویژه ای که تیم های دیگر داشتند، این موفقیت قابل باور نبود ما در اصل برای کسب تجربه رفتیم نه کسب مقام ! اما چیزی که ما از قبل هم به آن اطمینان داشتیم، این بود که بچه های ما از لحاظ تکنیک و علم اتومبیلرانی در سطح بالایی هستند و مهارت زیادی دارند و مشکل اصلی ما امکانات کم است.

همانطور که واردات ماشین های خاص به کشور ما ممنوع است، واردات ماشین مسابقه ای ممنوع تر است. راننده های خارجی حتی حاضر به تمرین با ماشین های ما نیستند اما بچه های ما با همین مسیر ها و ماشین ها، توانسته اند تایم های خوبی را به ثبت برسانند.
 
همانطور که اشکان مسگرها توانست عنوان بهترین اتومبیلران خارجی رالی قطر را به دست آورد. البته قلعه بانی با بدشانسی رو به رو شد و موتور ماشینش آسیب دید و خود قطری ها هم فکر نمی کردند که ماشینی که در اختیار ما گذاشته اند، خراب شود و اگر این اتفاق نمی افتاد، قلعه بانی هم مقام خوبی را کسب می کرد. چرا که او قبلا توانایی های خود را نشان داده بود و در رالی کاندیداتوری شیراز هم خیلی خوب ظاهر شده بود.

آیا فدراسیون رایزنی های لازم را با دولت جهت ورود ماشین های مسابقه ای به ایران انجام داده است؟
تا جایی که من میدانم آقای دکتر مهرعلی از طریق وزارت ورزش و جوانان، پیگیر این موضوع بودند و حتی قرار بود نامه اش برای تصویب به مجلس برود اما هنوز ظاهرا" قطعی نشده است.

گویا قرار است در مسابقات رالی کویت نیز شرکت کنید؟
بله. مسابقات رالی خاورمیانه یا همان MERC در اصل بین شش تا هشت مرحله و به صورت لیگ است که مرحله اول آن در قطر برگزار شد، دومین مرحله آن در کویت است و سومین مرحله این مسابقات هم قرار است اردیبهشت ماه سال آینده به میزبانی کشورمان در شیراز برگزار شود که مجموع این مسابقات در سال 2015 تکلیف قهرمان رالی خاورمیانه را مشخص خواهد کرد.

ما علاقه داریم در تمام این رقابت ها حضور داشته باشیم و با موفقیتی که در قطر به دست آوردیم، الان یک تیم صاحب امتیاز در این مسابقات هستیم اما همانطور که گفتم مشکل نداشتن ماشین مسابقه ای را داریم و رایزنی هایی انجام داده ایم تا شاید در همان کویت ماشین مسابقه ای را بگیریم.

از همان قطر نمی توانید دوباره ماشین مسابقه ای را بگیرید؟
ممکن است از قطر بگیریم یا از کویت، نکته ای که من اینجا باید بگویم این است که امیدوارم اسپانسرها بیایند و از اتومبیلرانی حمایت کنند. ما در حال حاضر شرکت های مختلفی را داریم که به حوزه خلیج فارس صادرات دارند. اینها می توانند به عنوان اسپانسر از ما حمایت کنند و فضای تبلیغاتی مناسبی که در رالی وجود دارد را پر کنند، رسانه های زیادی مسابقات را در کلیه کشور های خاورمیانه پوشش میدهند، آنها میتوانند از این طریق هم خودشان بهتر دیده شوند و هم به این ورزش کمک کنند.

شرایط میزبانی مرحله سوم رالی خاورمیانه در شیراز را دارید یا می خواهید آن را به وجود آورید؟
ما شرایط میزبانی را داریم. میزبانی مسابقاتی که مهر ماه گذشته در شیراز برگزار شد، کار بزرگی بود. البته ای کاش اتفاق تلخی که باعث شد در آن رقابت ها ما دوست خوبمان آرش را در سانحه رانندگی از دست بدهیم رخ نمیداد تا این خاطره تلخ تا ابد در ذهن ما ثبت نشود.

من در مسابقات ابوظبی و قطر خیلی چیزها را دیدم و خود آقای دکتر مهرعلی هم به عنوان ناظر مسابقات در قطر حضور داشتند و همین موضوع باعث شد تا ما تجربه بیشتری پیدا کنیم و دید ما برای میزبانی بازتر شود. با این حال، برای میزبانی هنوز مشکلاتی داریم که امیدوارم تا زمان شروع مسابقات برطرف شود و برای حل آن، نیازمند همکاری ارگان ها و نهادهای مختلف هستیم.
 
به عنوان مثال یکی مشکلات ما در زمینه گمرک است که باید اجازه دهد ماشین های مسابقه ای کشورهای خارجی، بدون طی شدن مراحل خاص گمرکی، به کشور بیایند و بعد از مسابقات هم خارج شوند. و یا بحث ویزا .... میهمانان ما گاها بیش از سه ساعت در فرودگاه شیراز معطل می شدند تا مهر ورود در گذرنامه آنها ثبت شوند ! این رویداد اتفاق بزرگی است که در کشور رخ میدهد.
 
ما به کمک نهادهای مختلف نیازمندیم و باید کمک کنند. .به عنوان مثال ما وقتی دفعه قبل که مسابقات رالی شیراز را برگزار کردیم، یک سری از سایت ها و روزنامه های استان فـارس نوشتند که چرا ما رالی را به تخت جمشید برده ایم و شاید به این محوطه باستانی، آسیب بزنیم! در حالی که ما فقط محل استراحت و سرویس ماشین های مسابقه ای را در پارکینگ تخت جمشید گذاشته بودیم و نزدیک ترین تست مسابقات 24 کیلومتر دورتر از تخت جمشید برگزار می شد.
 
ما مسابقات را بر اساس استانداردهای فدراسیون جهانی برگزار می کنیم و اگر شرایطی باعث آسیب رسیدن به محیط زیست، جاهای تاریخی و یا مردم شود، در اصل خودمان اجازه این کار را نمی دهیم.

چطور به این نتیجه رسیدید که شیراز میزبان مرحله سوم رالی خاورمیانه باشد؟
در ابتدا تعدادی از دوستان پیشنهاد دادند که جزیره کیش، با توجه به اینکه منطقه آزاد است و بحث حمل و گمرک و ویزا به سادگی قابل حل است، میزبان باشد اما کیش واقعا برای برگزاری چنین مسابقاتی کوچک است. در این میان، تهران هم پیشنهاد شد اما شیراز از خیلی جهات از همه جا مناسب تر بود. اول اینکه این شهر مراکز فرهنگی و گردشگری زیادی دارد که قدمت کشور ما را نشان می دهد. اصلا یکی از دلایلی که ما پارکینگ تخت جمشید را انتخاب کرده بودیم این بود که شرکت کنندگان بیایند، این محوطه باستانی ارزشمند را در کشور ما ببینند.
 
دروازه قرآن را به عنوان محل شروع و پایان مسابقه انتخاب کردیم تا همه زیبایی های ایران را ببینند. آب و هوای شیراز هم که در اردیبهشت ماه بسیار عالی است. ضمن اینکه این شهر نزدیک به بنادر جنوبی ایران است و از بوشهر تا شیراز تنها چهار ساعت راه است.

مردم شیراز هم بسیار توریست پذیر هستند و هتل های خوبی در این شهر وجود دارد و از لحاظ امکانات هوایی هم پرواز مستقیم از شیراز به دوحه، دبی، تهران، استانبول و... وجود دارد. اما از همه مهم تر این است که در شیراز جاده های مسابقه ای بسیار خوبی نیز هست. کشورهای عربی جاده های طبیعی ندارند و با امکانات بسیار زیادی دارند به راحتی استیج هایی به مسافت 15 تا 20 کیلومتری می سازند تا در آن مسابقه برگزار کنند اما در شیراز به صورت طبیعی جاده های بسیار زیبایی وجود دارد. مثل منطقه آباده طشت که دریاچه خشک نمک دارد. کوه دارد و به گفته کارشناسانی که آمده بودند تا میزبانی شیراز را تایید کنند، یکی از زیباترین مسیرهای رالی خاورمیانه است.

چه کشورهایی برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرده اند؟
تمام کشورهایی که در رالی قطر بودند و در کویت هم هستند، آمادگی خود را برای حضور در ایران اعلام کرده اند. کشورهایی مانند قطر، کویت، امارات، عربستان، لبنان، قبرس و... برای حضور در ایران ثبت نام کرده اند که ما به دنبال کارهای ویزای آنها هستیم و امیدواریم که بتوانیم میزبانی خوبی از آنها انجام دهیم چرا که ایرانی ها به میهمان نوازی مشهور هستند. همانطور که ما در قطر اصلا احساس غربت نکردیم و شرایط خوبی برایمان فراهم شد.

با حلاوت و انگیزه خاصی، از فعالیت هایی که در اتومبیلرانی دارید، حرف می زنید
به هر حال عمری در این رشته بوده ام. از 17، 18 سالگی خودم در مسابقات اتومبیلرانی به خصوص رالی شرکت داشتم. سه سال قهرمان کشور شدم و پنج سال هم به عنوان سرپرست تیم های ایران خودرو و سایپا به قهرمانی رسیده ام. الان هم که 41 سال دارم، این رشته را به همراه شنا و تنیس دنبال می کنم.

پس چرا دیگر مسابقه نمی دهید؟
من از سال 88 بعد از اینکه از ایران خودرو به سایپا رفتم و قهرمانی تیمی با سایپا هم بدست آوردیم دیگر مسابقه ندادم. به هر حال، با وجود میل و اشتیاق شدیدی که داشتم و دارم، احساس کردم که دیگر نباید مسابقه بدهم. بعد از آن هم مدتی از این رشته دور بودم اما با آمدن دکتر مهرعلی و با احترامی که برای مدیران قبلی و زحماتشون قائل هستم، باید بگویم که حس کردم فدراسیون فعلی، قصد بهبود شرایط و حرکت به سوی میادین بین المللی را دارد.
 
در این دوره پیست آزادی اصلاح و آسفالت شد و دوره های آموزشی مختلفی با حضور مدرسان خارجی برگزار شد، که خودم در ابتدا می خواستم در آنها شرکت کنم اما بعد خواستند که در برگزاری به آنها کمک کنم. میزبانی رالی خاورمیانه را گرفتیم، تیم اعزام کردیم و الان هم به دنبال کسب میزبانی مسابقات موتور کراس آسیا هستیم ، نکته قابل توجه این است که تغییرات خوبی انجام شده و پیشرفت و سیر صعودی خوبی حاصل شده است.

حضور آقای هانی شعبان در ایران که در برگزاری رالی شیراز کمک های خیلی خوبی به ما داد. الان شرایطی به وجود آمده که من در زمانی که خودم مسابقه می دادم، آرزوی آنها را داشتم و خوشحالم که نسل بعدی ما این شرایط را دارد. به هر حال این کار عشق ماست و از روی علاقه آن را دنبال می کنیم البته مشکلات هم همیشه هست که اصولا" دیکته ننوشته غلط ندارد، به نظرم کسی که دلش برای اتومبیلرانی میتپد میبایست به جای ایراد گرفتن و بیاید وسط میدان و راه کار و کمک بدهد تا کم و کاستی ها کم تر شود. 

به غیر از اتومبیلرانی چه شغلی دارید؟
من در کار واردات پوشاک در جزیره کیش هستم. البته ما باید به سمتی برویم که ورزشکاران مان دغدغه مالی نداشته باشند و تنها به تمرین، بدنسازی و مسابقه و یا در رشته ما به ستاپ ماشین شان فکر کنند. باور کنید ورزشکاران ما استعداد بسیار زیادی دارند. در همین مسابقات رالی قطر، وقتی اشکان مسگرها به موفقیت رسید، آقای العطیه گفته بود این پسر چقدر راننده خوبی است. بعد به کمپ ما سر زد و به ما تبریک گفت و با بچه ها عکس گرفت. آنها وقتی فهمیدند که ما بیش از 20 سال است که رالی داریم، بسیار تعجب کرده بودند و می گفتند ما هشت – نه سال است کار می کنیم و شما خیلی از ما قدیمی تر هستید. چه اشکالی دارد وقتی ما می توانیم در این رشته به موفقیت برسیم و پرچم ایران را بالا ببریم، روی آن سرمایه گذاری کنیم.

فکر می کنید اتومبیلرانی چقدر در ایران طرفدار دارد؟
اگر به آمارهای جهانی دقت کنید، می بینید که رشته اتومبیلرانی جزء پر بیننده ترین مسابقات ورزشی در جهان است. در همین پیست استادیوم آزادی، با وجود اینکه نه جایگاه تماشاگرانی خوبی دارد و نه صندلی و سایبانی، گاهی چندین هزار نفر برای تماشای مسابقات می آیند و ایستاده مسابقات را نگاه می کنند. در همین شیراز، تماشاگران بسیار زیادی به دروازه قرآن آمده بودند تا مسابقات را ببینند.

ما واقعا" می توانیم با حمایت از اتومبیلرانی به مردم راهکار بدهیم. اینکه چرا موتورسوار باید کلاه کاسکت بگذارد، چرا کمربند باید ببنیدیم، چرا باید با سرعت مجاز برانیم و... نکات ایمنی است که ما می توانیم آنها را راحت به مردم توضیح دهیم و به نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی در راه آگاهی دادن به مردم کمک کنیم و یا به کارخانه هایمان در تولید بهتر خوردو کمک کنیم، در همه جای دنیا رقابت های اتومبیلرانی در کنار مراکز تحقیقاتی و جهت بهبود تولیدات کارخانه های خودرو سازی قرار دارند و البته در این راه نیازمند حمایت رسانه ها و صدا وسیما هستیم.
 
ما مانند پزشکان که در ابتدای کار خود قسم می خورد که برای نجات جان مردم تلاش کند، باید به 10 قانون طلایی ایمنی جاده ها از زمانی که عضو فدراسیون جهانی می شویم پایبند باشیم و و آنها را به مردم نیز آموزش دهیم.

خودتان هم تا به حال تصادف کرده اید؟
تا به حال که خوشبختانه تصادف بد نداشته ام. نه من و نه دیگر اتومبیلران های حرفه ای! چون سعی میکنیم قانون را رعایت می کنیم.

یعنی در کوچه و خیابان با سرعت زیاد نمی روید؟

اصلا". چون ما در پیست و مسیر مسابقه می توانیم با سرعت برویم و هیجان خود را تخلیه کنیم و دیگر این کار را در خیابان انجام نمی دهیم که مثلا بگوییم از بقیه بهتر هستیم. مثل این می مانند که چند نفر در کوچه و خیابان والیبال بازی کنند و بعد سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال است، بیاید با آنها بازی کند و شکست شان دهد.

حرف آخـر:
البته در اینجا لازم است از زحمات فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی و از شخص آقای دکتر مهرعلی ریاست فدراسیون تشکر کنم که در این مدت تلاش های زیادی را برای رشد و توسعه این رشته در ایران انجام داده اند که ماحصل آن رسیدن اتومبیلرانی ایران به سطح بین المللی است و ما می توانیم از این پس حرف های زیادی را در سطح خاورمیانه و آسیـا برای گفتن داشته باشیم و امیدوارم بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که شرکت کنندگان در مرحله سوم رالی خاورمیانه و نیز علاقمندان این رشته در ایران از میزبانی ما رضایت داشته باشند .