به گزارش سرویس ورزشی برنا، محمدرضا مقصودلو با بیان این مطلب، افزود: هندوستان دیگر داوطلب برگزاری این رقابت ها در شهر بمبئی می باشد که منتظر اعلام نظر نهایی ایران است تا میزبانی را به دست آورد.

وی تصریح کرد: این رقابت ها با حضور 12 تیم برتر جهان برگزار می شود و نیاز به بودجه ای حدود سه و نیم میلیارد ریال دارد. ایران تا اواخر اردیبهشت ماه فرصت دارد که نظر نهایی خود را در مورد پذیرش میزبانی به اطلاع فدراسیون جهانی برساند.

رییس فدراسیون کبدی با اشاره به مسابقات کبدی قهرمانی آسیا که قرار است خردادماه سال 91 در کشور چین برگزار شود، گفت: این کشور 14 ماه قبل از آغاز مسابقات تمام برنامه های این رقابت ها را به کشورهایی آسیایی داده است، اما فدراسیون کبدی ایران هنوز نمی داند که می تواند میزبان مسابقات جهانی باشد یا نه؟ این رقابت ها باید تا پایان سال 2011 انجام شود.

مقصودلو در خصوص برگزاری مسابقات کبدی ساحلی در اردیبهشت ماه سال جاری، گفت: راه اندازی لیگ برتر، دسته یک و دو کبدی ساحلی یکی از برنامه های فدراسیون در سال جاری است. به همین دلیل در اردیبهشت ماه مسابقات کبدی ساحلی برگزار می شود و هیچ محدودیتی نیز برای هیات های استانی از نظر تعداد تیم وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: دو هدف مهم را در برگزاری این رقابت ها پیگیری می کنیم که ابتدا شناسایی استعدادهای پنهان این رشته ورزشی برای دعوت به اردوی تیم ملی است. مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی آسیا 20 تا 25 خردادماه سال 1391 در کراچی پاکستان برگزار می شود که تیم ملی ایران نیز در آن شرکت خواهد داشت.

رییس فدراسیون کبدی با اشاره به اینکه برای 28 تیم برتر مسابقات کبدی ساحلی نیز برنامه داریم، افزود: دومین هدف برگزاری این مسابقات، معرفی تیم های برتر برای حضور در مسابقات باشگاه های برتر، دسته یک و دو است. 10 تیم برتر به مسابقات باشگاه های برتر ایران راه خواهند یافت، 10 تیم دوم نیز جواز حضور در رقابت های باشگاه های دسته یک به دست می آورند و هشت تیم دیگر نیز در رقابت های باشگاه های دسته دو شرکت می کنند.

مقصودلو در خصوص برپایی کمپ تیم ملی کبدی در مجموعه ورزشی آزادی تهران گفت: ایجاد این فضای ورزشی بر اساس وعده رییس سازمان تربیت بدنی است. امیدوارم در سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز شود تا تیم های ملی کبدی ایران نیز امکانات مستقلی داشته باشند.

وی در خصوص حضور نداشتن نماینده ای از تهران در مسابقات کبدی باشگاه های برتر ایران، گفت: یکی از دلایل مهم این کار نبود امکانات لازم برای تیم های تهرانی است که با هماهنگی حمید سجادی معاون امور ورزش سازمان تربیت بدنی و تربیت بدنی استان تهران قرار است سالن مجموعه ورزشی تختی تهران به این منظور اختصاص یابد تا در سال جاری تهران هم در لیگ برتر کبدی نماینده داشته باشد.