به گزارش سرویس ورزشی برنا، بهرام افشارزاده دبیر کل کمیته ملی المپیک کشورمان ضمن بیان مطلب فوق افزود: نامه نگاری‌ها و توافقات لازم در خصوص نوع پوشش بانوان فوتبالیست ایرانی از مدت‌ها پیش بین فدراسیون فوتبال ایران و فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا در جریان است و آنها بهتر در جریان این موضوع قرار دارند.

وی ادامه داد: مشکل بوجود آمده موضوعی فنی بین فدراسیون و فیفا است. به صورت ساده تر باید بگویم که فیفا از ادامه رقابت بانوان ایرانی ممانعت بعمل آورده، نه کمیته بین المللی المپیک و یا شورای المپیک آسیا. این بدان معناست که این موضوع باید از طریق خود فیفا و فدراسیون حل شود.

افشارزاده با تاکید بر اینکه رابطه خوبی بین کمیته ملی المپیک ایران و oca , ioc برقرار است اظهار داشت: خوشبختانه ارتباط دیپلماتیک خیلی خوبی با مسوولان شورای المپیک آسیا و همچنین کمیته بین المللی المپیک داشته و داریم. علی رغم اینکه این موضوع به این دو نهاد ارتباطی ندارد، اما بواسطه وظیفه نامه هایی اعتراض آمیز به این نهادها ارسال کردیم تا آنها نیز در جریان موضوع قرار گیرند.

دبیر کل کمیته ملی المپیک کشورمان درادامه گفت: من نیز از شنیدن این موضوع سخت متعجب و متاثر شدم چرا که فیفا پیش از این در بازی‌های المپیک نوجوانان در سنگاپور و با پیگیرهایی که اینجانب و آقای علی آبادی با سب بلاتر انجام دادیم اجازه حضور محجبه بانوان را داده بود. حال چه مشکلی پیش آمده و چرا این تصمیم اتخاذ شده را باید از فدراسیون فوتبال و فیفا پرسید.

وی در پایان اظهار داشت: ما به نوبه خود هر کاری که در چارچوب وظایف کمیته ملی المپیک است و قوانین به ما اجازه می دهد انجام می دهیم، اما باز هم تاکید می کنم که این موضوع موضوعی فنی بین فدراسیون فوتبال ایران و فیفا است و آنها هستند که باید این مسئله را حل و فصل کنند.