به گزارش سرویس ورزشی برنا، محمد رضا کاظمی آشتیانی با بیان این مطلب افزود:‌ در مسابقات ژاپن هدف ما کسب سهمیه المپیک است اما هدف دیگری که آن را دنبال می‌کنیم رکوردشکنی‌های داخلی است. هدف ما در مسابقات بانوان این است که بتوانیم حداقل 2 خانم ورزشکارمان را المپیکی کنیم که امید ما برای مواد پرتاب وزنه و دوی 100 متر است البته کشورهای حوزه خلیج فارس ورزشکارانی از قاره آفریقا به خدمت گرفته‌اند اما ما به این مسائل دقت نمی‌کنیم و برای گرفتن سهمیه تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم.

سرپرست فدراسیون دوومیدانی در خصوص مسابقات آقایان هم ادامه داد: برای مسابقات آقایان 2 سهمیه المپیک پیش‌بینی کرده‌ایم که یکی در دوی سرعت و دیگری در مواد پرتابی است. امیدوارم در مسابقات 4 سهمیه بگیریم که برای آقایان 2 سهمیه و برای خانمها 2 سهمیه مد نظر است.

سرپرست فدراسیون دو و میدانی افزود:‌ قول داده‌ام که هر ماه در مسابقات انتخابی المپیک یک سهمیه المپیک بدست بیاوریم و امیدوارم به این قولم عمل کنم.

کاظمی آشتیانی در خصوص اینکه برای مسابقات ژاپن چند مدال را پیش‌بینی می‌کند، ادامه داد: با شرایطی که ژاپن و ورزشکاران قدرتمندش در این مسابقات دارند تصورش مشکل است که بگویم در ژاپن چند مدال می‌گیریم اما قول می‌دهم در این مسابقات بهترین نتیجه را بگیریم. بهترین نتیجه، بیشترین تعداد مدال نیست باید ببینیم عملکرد ورزشکارانمان پیش از این چه بوده و در این مسابقات چه خواهد بود و من قول می‌دهم که در این مسابقات بهترین عملکرد را داشته باشیم.