سرویس ورزشی برنا

قوی‌ترین مردان ایران این روزها در صدر اخبار ورزشی قرار دارند و بیش از هر زمان دیگری درباره آنها در سطح جامعه صحبت می شود.

ابتدا کشته شدن فردی بنام علی مکاری توسط امیر قرایی برادر بزرگ قرایی ها در صدر اخبار قرار گرفت و پس از آن نیز قتل روح الله داداشی توسط یک جوان 18 ساله به خبر اول تمامی مطبوعات و خبرگزاری ها تبدیل شد. با گذشت مدتی و پس انتشار اخبار مرتبط به این دو حادثه بسیاری اعلام کردند که پخش برنامه قوی ترین مردان ایران که به مردان آهنین موسوم است و شب های نوروز از شبکه سوم پخش می شود، متوقف خواهد شد.

این درحالی است که برخی از مسوولان صدا و سیما در لفافه و در برخی از رسانه ها این موضوع را بیان کردند، اما تهیه کننده برنامه مردان آهنین و ورزشکاران این رشته از این بابت ناراحت هستند.

فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نیز با قطع این برنامه موافق نیست، چراکه پخش این برنامه از تلویزیون ملی هم از لحاظ معرفی رشته و هم از لحاظ مالی به نفع فدراسیون است.

ورزشکاران مردان آهنین و حتی مسوولان فدراسیون معتقدند این اتفاقات تنها مختص به این فدراسیون و ورزش نیست و ممکن است در تمامی رشته ها رخ دهد و اگر به این شکل باشد باید هر روز نسخه یک رشته ورزشی را پیچید.

در این گیر و دار مسوولان صداوسیما نیز در حال رایزنی هستند ولی هنوز هیچ تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است و به دلیل اینکه سرنوشت برنامه های نوروز در پاییز مشخص می شود، در این خصوص هیچ صحبتی میان مسوولان صداوسیما ردوبدل نشده است.

البته این روزها گمانه زنی هایی هم شده است، اما به طور قطع پخش یا عدم پخش برنامه مردان آهنین از صداوسیما مشخص نیست.

خودنگاه: نباید به خاطر یک اتفاق، ورزشی را بایکوت کرد

فرامرز خودنگاه رییس کمیته فنی مردان آهنین نیز سیاست صداوسیما را اصل می داند و به خبرنگار ورزشی برنا می گوید: پخش یا عدم پخش مردان آهنین از شبکه سوم سیما تنها بسته به سیاست های صداوسیما است و هیچ صحبتی در خصوص اینکه مردان آهنین دیگر از تلویزیون پخش نمی شود در فدراسیون مطرح نشده است.

وی در ادامه افزود: این اتفاقات ممکن است در تمامی رشته های ورزشی رخ دهد، نمی شود که هرکدام را بنا به دلیلی بایکوت کرد. به طور مثال چند سال پیش یک جودوکار را در سیزده بدر با چاقو زدند، پس بیاییم این رشته را جمع کنیم!

داور مسابقات مردان آهنین به قتل روح الله داداشی اشاره کرد و گفت: قتل روح الله هم اتفاقی بوده است. روح الله پسر بسیار خوبی بود و هرگز چنین چیزی در ذهن کسی هم نمی گنجید، اما یک اتفاق باعث شد تا قویترین مرد ایران و جهان از میان ما برود و ممکن است این اتفاق برای هر فردی بیفتد.


آقازمانی: تکلیف برنامه مردان آهنین پاییز مشخص می شود

محمد حسین آقازمانی مدیر ورزش شبکه سوم سیما نیز می گوید هنوز هیچ تصمیمی در این خصوص گرفته نشده و مسوولان صداوسیما در خصوص پخش یا عدم پخش این برنامه پرمخاطب تصمیم نگرفته اند.

وی با اشاره به برنامه های تلویزیونی که در نوروز پخش می شود، به خبرنگار ورزشی برنا گفت: تمامی برنامه هایی که در نوروز پخش خواهد شد پاییز برنامه ریزی می شوند و در آن زمان نیز در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.

مدیر ورزش شبکه سوم سیما تصمیم گیری در خصوص پخش با عدم پخش برنامه مردان آهنین از شبکه سوم سیما را به پاییز سال جاری موکول می کند و می گوید: با توجه به برنامه های صداوسیما وضعیت برنامه مردان آهنین پاییز مشخص می شود.

فاطمی: با قطع برنامه مردان آهنین رییس فدراسیون سکته می کند!

حسین فاطمی یکی از قویترین مردان ایران نیز از اتفاقات اخیر ابراز نارضایتی می کند و می گوید: چنین اتفاقاتی در تمامی رشته های ورزشی رخ می دهد و قرار نیست که بخواهیم در آن رشته را تخته کنیم. اگر قرار بر این است باید خیلی پیش تر ها کشتی را جمع می کردند، چراکه اتفاقی بدتر از این ها در این رشته رخ داد.

وی با تعریف از شخصیت ورزشکاران مردان آهنین گفت: اخیرا تمامی افرادی که به سمت رشته مردان آهنین می آمدند تحصیل کرده بودند و روح الله نیز بسیار پسر آرام و خوبی بود، اما یک اتفاق باعث شد تا به این شکل شود.

وی اظهارداشت: متاسفانه هر فردی که هیکل درشتی دارد و برایش اتفاقی می افتد می گویند مردان آهنین مشکل دارند و نام این رشته را خراب می کنند. در ماجرای روح الله هم قاتل از ترس هیبت روح الله به گونه ای چاقو را زده بود که دیگر نتواند به سمت قاتل برود.


فاطمی با انتقاد از مسوولان فدراسیون و فعالیت آنها در زمینه مردان آهنین گفت: متاسفانه ورزشکاران مردان آهنین در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به یک هنرپیشه تبدیل شده اند و فدراسیون کارگردان است. این درحالی است که اگر یک هنرپیشه در فیلمی بازی کند و آن فیلم میلیاردی به فروش برسد درصدی از آن را به بازیگر می دهند، اما در فدراسیون چنین اتفاقی نمی افتد و پول حاصل از پخش برنامه مردان آهنین به جیب فدراسیون می رود.

وی خاطرنشان کرد: مطمئنا عدم پخش مردان آهنین از شبکه سوم سیما باعث سکته فدراسیون می شود چراکه یکی از رودخانه هایی که پر از منابع مالی بوده را از دست داده اند. متاسفانه مسوولان فدراسیون به فکر ورزشکار نیستند. مسوولان قبل از آغاز مسابقات از ورزشکاران امضا می گیرند که اگر اتفاقی برای آنها افتاد هیچ مسوولیتی برعهده نمی گیرند و این یکی از نشانه هایی است که آنها چه مقدار برای مردان آهنین ارزش قائل هستند!

انتظار تا پائیز
این روزها ورزشکاران مردان آهنین هرکدام به نوعی از عدم پخش این برنامه ابراز نارضایتی می کنند و در مقابل مسوولان صداوسیما نیز هیچ جوابی در خصوص وضعیت برنامه پرمخاطب مردان آهنین نمی دهند و تنها قهرمانان باید تا فصل خزان منتظر تصمیم گیری مسوولان صداوسیما بمانند.

/گزارش از اشکان عطارنژاد/