به گزارش سرویس ورزشی برنا، خوزه مورینیو در نشست خبری پیش از بازی امشب مقابل وایادولید ابتدا درخصوص احتمال جدایی اش از رئال اظهار داشت: با مدیر و خوزه آنخل جلسه خواهم گذاشت و در مورد آینده ام صحبت می کنم . ما نه تنها رابطه ای به عنوان مدیر ، مدیر اجرایی و مربی داریم ، بلکه با هم دوست هستیم و حرف می زنیم و تصمیم می گیریم . پنج بازی لیگ و یک بازی کوپا باقی مانده است.

وی افزود: شایعات در فوتبال همیشه در مورد هر کسی وجود دارد . حتی در پاریس هم در مورد آنچلوتی همین حرفها هست یا در بایرن که با رکوردها قهرمان شده ، مربیشان می رود و گواردیولا جایش را می گیرد . به سیتی که نگاه می کنی ، می بینی که روبرتو شرایط نامشخصی ندارد و در چلسی نیز می گویند که بنیتز می رود. ما مربیان باید عادت کنیم . من افتخار می کنم که در چنین باشگاهی کار می کنم . طبیعتا زیاد خوشحال نیستم؛ چرا که چند روز پیش از یک بازی حذفی اوت شدم و شما به این زودی این مسئله ناراحت کننده را فراموش کردید .

سرمربی رئال عنوان کرد: همیشه باشگاه هایم را با خاطره خوش ترک کردم . رفتنم از چلسی جنجالی به نظر می رسید، اما این طور نبود . در میان همه باشگاه هایی که از آنها جدا شدم ، هرگز سابقه یا خاطره منفی از من ثبت نشده است . در رئال نیز برایم همین گونه است . وقتی بروم ، تا دو سه فصل مصاحبه یا انتقادی در مورد من نمی شنوید . زندگی زیباست . زندگی فوتبالی فوق العاده است . دوره هایی تمام می شوند و دوره هایی دیگر آغاز می شوند . همیشه به باشگاه ها بیشترین احترام را گذاشته ام . برای رئال نیز در روز رفتنم همین طور خواهد بود .
 
آقای خاص با دفاع از عملکردش در مادرید گفت: به نظرم کار من در رئال را هیچ کس نمی تواند به درستی ارزیابی کند، نه کسانی که در مورد رئال صحبت می کنند و نه خبرنگاران . می توانم که یکی از دستاورد هایم را برایتان یادآوری کنم : لالیگای رکوردهای من . شما می خواهید آن را پاک کنید، اما هیچ کس نمی تواندچنین کاری انجام دهد . یا بردن کوپا پس از 20 سال . مسلما علت این که کسی آن را نبرده این است که آسان نبوده است . نمی توانید این را پاک کنید . سوپرکاپ کوچک است اما سه نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا آسان بدست نیامده است. برای شما توضیح می دهم که چرا آسان نیست؛ چرا که توشاک ، دی استفانو ، آرسنیو ، کاپلو ، هاینکس ، هیدینک ، دل بوسکه ، لوکزمبورگو ، خوانده ، شوستر و پلگرینی به آن نرسیدند . 18 مربی در 21 سال ، پنج بار به نیمه نهایی چمپیونزلیگ رسیدند و من در سه سال سه بار .
 
مورینیو درباره اینکه اگر به عقب برمی گشت، چه چیزی را در رئال تغییر می داد؟ گفت:
فعال تر و جنگنده تر می شدم توقعاتم بیشتر می شد و در پایان فصل اولم قاطع تر عمل می کردم . مثلا در پایان فصل اول دیگو لوپز را می بردم . چیزهایی را می خواستم اما نشد . حیف شد .