به گزارش سرویس ورزشی برنا، با توجه به انتقاد خوزه مورینیو از بازیکنانش می شود پیش بینی کرد که در تابستان جاری چندین بازیکن این تیم را ترک خواهند کرد و بازیکنان دیگری جایگزین آنها خواهند شد.

روملو لوکاکو
سن: 20
تعداد بازی: 2
سایت دیلی میل در تیتر مطلب خود آورده است که لوکاکو اولین هدف فروش در نقل و انتقالات خواهد بود، چرا که مورینیو می تواند با فروش این بازیکن خوش آتیه پول خوبی بدست آورد. تاتنهام که از خرید روبرتو سولدادو نتوانست نتیجه لازمه را بگیرد بدنبال جذب لوکاکو به تیمش است، اما مورینیو در صورتی که بتواند مهاجمی چون کاستا را از اتلتیکو مادرید به خدمت بگیرد، با 20 میلیون پوند راضی به فروش لوکاکوی بلژیکی خواهد شد. از سوی دیگر اورتون نیز علاقمند است تا بتواند لوکاکو را با قراردادی دائمی در بندر لیورپول نگه دارد.

اشلی کول
سن: 33
تعداد بازی: 225
مدافع چپ پای مطمئن چند سال چلسی که این روزها نیمکت نشین آزپلیکوئتا شده است وضعیت مناسبی در استمفوردبریج ندارد و احتمالا راهی لیگ آمریکای شمالی خواهد شد.

فرناندو تورس
سن: 30
تعداد بازی: 105  
النینو از بدو ورودش به چلسی با هجمه ای از فشار رسانه ها و توقع بالای هواداران رو به رو شد که تا به امروز توانسته نیمی از آنها را ادا کند، اما مورینیو و کادر فنی چلسی همانطور که بارها از عدم گلزنی تیمشان انتقاد کرده اند بدنبال فروش و یا معاوضه این بازیکن هستند که انتقالش در پایان تابستان، دور از انتظار نخواهد بود.

دمبا با
سن: 29
تعداد بازی: 28
مهاجم مسلمان چلسی که شروع خوبی  داشت نتوانست روند رو به روشدش را ادامه دهد و به یک مهاجم نیمکت نشین و گاها سکو نشین تبدیل شد. او که تابستان خود را آماده می کرد تا به آرسنال برود، با توجه به عدم موفقیت چلسی در خرید مهاجم در تیم مورینیو ماند تا گاها در نبود تورس و اتوئو در ترکیب آبی ها قرار گیرد.

ساموئل اتوئو
سن: 33
تعداد بازی: 19
ساموئل اتوئو که یکی از بازیکنان وفادار خوزه به حساب می آید در پایان فصل قراردادش به اتمام می رسد و نباید منتظر پیشنهاد جدیدی از سوی آبی ها باشد. با توجه به برنامه مورینیو برای ساخت تیمی جوان در استمفوردبریج، بعید به نظر می رسد اتوئوی 33 ساله را که دچار مصدومیت های زیادی هم می شود را در تیمش نگه دارد و بعید به نظر نمی رسد که اتوئو را فصل آینده در یکی از تیم های لیگ برتری ببینیم.

جان اوبی میکل
سن: 26
تعداد بازی: 203
میکل که یکی از قدیمی های چلسی به حساب می آید دو فصل اخیر نمایش خوبی از خود نشان نداده است که مورینیو را مجبور به انتقال گرانقیمت ماتیچ کرد، تابستان شاید زمان مناسبی باشد تا خوزه با فروش میکل بتواند مقداری از هزینه انتقال ماتیچ را بدست آورده و یا بازیکن جدید را در پست او به خدمت بگیرد.

دیوید لوئیز
سن: 26
تعداد بازی: 79
مدافع برزیلی چلسی که از بدو ورود خوزه شایعه جدایی اش از آبی ها و رفتنش به بارسلونا در رسانه ها بوده است، یکی از اصلی ترین گزینه های انتقال تابستانه چلسی به حساب می آید. بازیکنی که از روزهای اوجش فاصله زیادی دارد و نتوانسته خود را به عنوان یک مدافع و یا هافبک دفاعی مطمئن نشان دهد و بارها با اشتباهاتش باعث خشم خوزه شده است. لوئیز می تواند گرانقیمت ترین فروش چلسی در تابستان باشد و به نظر می رسد بارسلونا اصلی ترین مشتری لوئیز به حساب می آید.