به گزارش خبرنگار برنا از برزیل، جواد نکونام در خصوص تساوی مقابل نیجریه گفت: بازی خوبی انجام دادیم و کاملا با برنامه و حساب شده در زمین ظاهر شدیم. شاید اگر دقت بیشتر داشتیم حتی می توانستیم بازی را ببریم و با دست پر و سه امتیاز از زمین خارج شویم.
 
نکونام در پاسخ به این سوال که هدف اصلی تیم کسب یک امتیاز بود، گفت: به هیچ وجه تاکتیک تیم دفاع کردن و گرفتن مساوی نبود و صادقانه می گویم که برای برد به زمین رفته بودیم و همانطور که دیدید موقعیت های خوبی را هم روی دروازه نیجریه داشتیم.
 
کاپیتان تیم ملی درخصوص بازی روز شنبه مقابل آرژانتین گفت: هدف ما این است که بهترین بازی را مقابل آرژانتین انجام دهیم و قطعا نهایت تلاش مان را در آن بازی انجام خواهیم داد اما نباید این واقعیت را فراموش کنیم که آرژانتین یکی از شانس های قهرمانی است و ستاره های بزرگی را در ترکیب خود دارد. البته تیم ما به لحاظ روحی و روانی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و قطعا همین مسئله به ما کمک می کند تا نمایش خوبی در بازی روز شنبه داشته باشیم.
 
نکونام در پایان به شانس صعود ایران به مرحله دوم مسابقات اشاره کرد و گفت: صعود به دور دوم واقعا کار سختی است اما می توانیم با کسب یک پیروزی به دور بعد برویم و با توجه به شرایط تیم فکر می کنم ما این شانس را داریم که یکی از دو تیم صعود کننده باشیم.