به گزارش سرویس ورزشی برنا، هلند در یک ماراتن نفسگیر در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی توانست با درخشش تیم کرول دروازه بان خود کاستاریکا را شکست داده و به مرحله نیمه نهایی برسد. تیم کرول دروازه‌بان موفق شد با مهار دو ضربه پنالتی تیمش را به جمع 4 تیم برتر جهان برساند.

کرول اما با تواضع خود را دلیل موفقیت هلند در این بازی نمی داند: این ثمره 7 هفته تلاش من بود. اما من به هیچ وجه به تنهایی عامل موفقیت هلند نبودم. هلند 23 بازیکن خوب دارد که هر وقت مربی تشخیص دهد می‌تواند به تیم کمک کنند.

وقتی 120 دقیقه بازی دو تیم بدون گل خاتمه یافت و کار به ضربات پنالتی کشیده شد کرول به جای یاسبر سلیسن وارد ترکیب هلند شد تا در مهار ضربات پنالتی موفق باشد: می‌دانستم که با رفتن به زمین و مهار ضربات پنالتی شانس خوبی پیدا کرده و خودی نشان می‌دهم. برای این منظور کاملاً آماده شده بودم هم از نظر بدنی و هم از نظر روانی. تلاش کردم با تمرکز بالا روی ضربات حریف مثبت عمل کنم که خوشبختانه همین‌گونه نیز شد.

وی از راز موفقیتش هم پرده برداشت: من با فرانس مربی دروازه‌بان‌هایمان به خوبی برای ضربات پنالتی تمرین کرده بودم و قرار بود اگر بازی به پنالتی کشیده شود من به بازی بروم. خوشحالم که توانستم برای تیمم مفید واقع شوم.