به گزارش سرویس ورزشی برنا، فابیو جانواریو در خصوص شکست سنگین هفت بر یک تیم ملی برزیل مقابل آلمان گفت: بازی با آلمان خیلی خجالت آور بود. خیلی ها هنوز نتوانسته اند باور کنند. ما می دانستیم که آلمان بهتر بازی می کند اما نتیجه هفت بر یک را پیش بینی نمی کردیم. این یک نقطه شروع برای برزیل بود. اینکه بدانیم که بهترین تیم جهان نیستیم و باید تلاش کنیم.

وی درخصوص تیم ملی برزیل گفت: به نظر من بهترین بازیکنان در تیم ملی برزیل نیستند، من با لیست مربی برزیل موافق نبودم. به نظرم ما مربی آماده برای جام جهانی نداشتیم. او تفکراتی قدیمی دارد. تیم برزیل نیاز به تجربه کسانی مثل روبینهو، رونالدینهو و پاتو داشت. نمی گویم همه آنها در تیم بودند اما حضور بعضی از آنها در تیم مفید می بود. به نظر من بازیکنان این تیم ضعیف بودند. اسکولاری از بهترین مربیان جهان نیست. من خودم می دانستم که شانس قهرمانی نداریم و آلمان این شانس را بیشتر دارد. تیم برزیل آنطوری که باید خودش را نشان نداد.
 
او درباره فرد و هالک گفت: برزیل همواره حمله خوبی داشته است. بازیکنانی مانند به به تو، روماریو، رونالدو اما فرد هیچوقت قابل احترام نبود. آنطوری که از بازیکنان حمله برزیل انتظار می رود نیست. او ما را ناامید کرد. ما برزیلی ها تیم برنده می خواهیم. هالک خوب کار کرد اما در دفاع و در بخش حمله برای گل زدن عملکرد خوبی نداشت. به نظرم هالک از فرد بهتر بود.

وی در خصوص اسکولاری گفت : بدترین شکست تاریخ تیم ملی بود. جام جهانی به محض آنکه پایان یابد، اخراج اسکولاری اعلام خواهد شد. فکر می کنم ما به یک مربی خارجی خوب نیاز داریم. باید از آدم هایی مانند گواردیولا یا مورینیو استفاده کنیم تا به یک تیم فوتبال جدید تبدیل شویم و آنها به ما فوتبال جدیدی را معرفی کنند. تا زمانیکه نتیجه 7 بر یک رقم نخورده بود خیلی ها با مربی خارجی مخالف بودند اما الان نظرشان عوض شده است. برزیل هنوز برای فوتبال مدرن آماده نیست.

وی گفت: ما بازیکنان تعیین کننده داشتیم و با آن ها جام جهانی را می بردیم. مانند سال 2002 با حضور رونالدو. آنها کارهای عالی و خارق العاده انجام می دادند. ما برای اینکه خوب شویم باید چیزهای جدیدی یاد بگیریم. باید چیزهای جدید به فوتبالمان بیاوریم. ما دیگر اسطوره هایی مانند رونالدو و زیکو نداریم. ما الان باید یک تیم جدید بسازیم.