به گزارش سرویس ورزشی برنا، با نگاهی به دور اول مرحله گروهی رقابت های جام ملتهای آسیا 2015 و الهام از گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، شرح رخداد بازی های تمامی گروه های این تورنمنت تاکنون به صورت زیر است:

گروه A: فدراسیون فوتبال استرالیا بیانه ای صادر کرد: "چو" راه را نشان می دهد
با وجود فشارهای سختی که بردوش ملت استرالیا وجود داشت، نه تنها میزبانی این دوره از رقابتهای جام ملتهای 2015 آسیا تاکنون به خوبی برگزار شده، بلکه میزبان نیز قدرت خود را در اولین بازی اش با پیروزی 4 بر یک مقابل کویت به رخ تمامی تیم های حاضر در این تورنمنت کشید.

استرالیا 4 – کویت 1
زمانی که هواداران کم تعداد اما مشتاق کویت در یک گوشه به تشویق تیم مورد علاقه خود می پرداختند، چهار طرف ورزشگاه مستطیلی ملبورن به هواداران استرالیایی اختصاص پیدا کرده بود و سکوت هواداران کویتی پس از هشت دقیقه با گل حسین فاضل در هم شکست. پس از آن تیم استرالیا به ناچار بسیج شد تا اینکه کیهیل بازیکن شماره 4 میزبان توانست در دقیقه 33 نتیجه را به تساوی بکشاند. همچنین در پایان دقایق نیمه اول نیز شاهد دومین گل از سوی هافبک 22 ساله استرالیا بودیم. در نیمه دوم در حالی که کویتی ها تمام تلاش خود را برای زدن گل تساوی می کردند، مایل جدیناک- گارد قدیمی استرالیا توانست در دقیقه 62 گل سوم این تیم را به ثمر برساند که احتمالا وی به خاطر مصدومیت از ناحیه پا در بازی بعدی مقابل عمان حضور نخواهد داشت. پس از آن جیمز ترویسی 26 ساله در دقایق پایانی بازی با هجوم به دروازه حریف توانست گل چهارم را از آن استرالیا کند.

کره جنوبی 1 – عمان 0
همچنین در این گروه شاهد پیروزی یک بر صفر کره جنوبی برابر عمان با گل یونگ چئول نیز بودیم. تیمی که رقیب سرسخت مدعی قهرمانی این دوره از رقابتها یعنی استرالیا است. لازم به ذکر است تک گل این بازی را چو یونگ چئول مهاجم کره در دقیقه پایانی نیمه اول به ثمر رسانده است.

***
گروه B: ازبک ها در سیدنی حکومت می کنند ... عربستان مغلوب شد!
این گروه که شامل تیم های ازبکستان، غول شرق آسیا یعنی چین، کره شمالی و عربستان است در مقایسه با گروه های دیگر با تا کنون گل های زیادی نداشته است.

ازبکستان 1 – کره شمالی 0
برای اینکه عادلانه روی نتیجه بازی قضاوت کنیم باید بارش شدید باران و شرایط بد زمین را در زمان برگزاری بازی در نظر بگیریم. بازی در نیمه اول با نتیجه صفر بر صفر به پایان رسید و در نیمه دوم ایگور سروگیو بازیکن پیراهن 11 ازبکی دقیقه 62 این بازی را با تک گل خود به چالش کشاند.

عربستان 0 – چین 1
دروازه بان چین نقش محوری در این بازی داشت. او با عملکرد خوبش توانست سه امتیاز قهرمان سه دوره از رقابتهای جام ملتهای آسیا را از آن تیم خود کند. بازی این دو تیم در نیمه اول بدون گل به پایان رسید و در نیمه دوم یوهای- بازیکن خط میانی چین توانست در دقیقه 81 تک گل این بازی را به ثمر برساند.

***
گروه C: قطر تحقیر شد ... احسان حاج صفی تماشاگران را غافلگیر کرد
با وجود 16 تیم شرکت کننده در جام خلیج فارس در نوامبر 2014، جام ملتهای آسیا 2015 در منطقه خاورمیانه توانست دربی خوبی میان عرب ها ایجاد کند.

امارات 4 – قطر 1
برخلاف انتظار تماشاچیان، نتیجه بازی به طرز چشمگیری با پیروزی 4 بر یک امارات به پایان رسید. ابراهیم خلفان بازیکن خط میانی قطر در دقیقه 23 با اولین گل خود توانست رؤیای پیروزی را در بیش از یک سوم زمان بازی در ذهن قهرمان جام خلیج فارس بپروراند تا اینکه در دقیقه 37 بازی، امارات توانست گل تساوی را در نیمه اول به ثمر برساند.پس از آن در نیمه دوم قطر با انگیزه بیشتری وارد میدان شد، اما امارات با2 گل دیگر در دقایق 52 و 90 توانست قهرمان جام خلیج فارس را در این بازی مغلوب کند.

ایران 2 – بحرین 0
بحرین نتوانست از همسایه خود سبقت گرفته و 3 امتیاز اولین بازی اش در رقابت های جام ملتهای آسیا 2015 را بدست آورد. حضور بیش از 17 هزار هوادار تیم ملی ایران در ورزشگاه مستطیلی ملبورن بحرین را مبهوت ساخته بود. بازی در نیمه اول رو به پایان بود که گل احسان حاج صفی هواداران ایرانی مشتاق را خوشحال کرد. نیمه دوم بازی در حالی به پایان رسید که مسعود شجاعی در دقیقه 71 توانست در ابتدا گل دوم را زده و پیروزی ایران را قطعی کند و در نهایت پاسخ اعتماد کی روش به خودش را بدهد.

***
گروه D: قهرمانان دلیر در برابر فلسطین ... اردن مغلوب قهرمان 2007
پیش بینی عملکرد این گروه تقریباً کار ساده ای است. ژاپن بدون هیچ نگاه احساساتی به فوتبال، بی رحمانه پیش خواهد رفت.

ژاپن 4 – فلسطین 0
همان طور که پیش بینی می شد امید فلسطینی ها در نیمه اول بازی با ژاپن کمرنگ شده بود. آنها بازی را در 45 دقیقه اول با سه گل واگذار کرده بودند تا اینکه در نیمه دوم بازی گل مایا یوشیدا مدافع تیم ژاپن در دقیقه 49 شکست فلسطینی ها را اجتناب ناپذیر کرد و این بازی یک طرفه با پیروزی قهرمان 4 دوره از رقابتهای جام ملتهای آسیا به پایان رسید. یکی از مسائل مهمی که در این بازی تیم فلسطین را تحت تأثیر قرار داد این بود که احمد مهاجنا در دقیقه 73 بازی با دریافت کارت زرد دوم حکم قطعی اخراج را کسب کرد و تیم با 10 بازیکن تا پایان راه را ادامه داد.

اردن 0 – عراق 1
در نگاهی به بازی دیگر این گروه، عراق با به ثمر رساندن یک گل توانست سه امتیاز بازی اول خود مقابل اردن را کسب کند. در نیمه اول، این بازی با نتیجه صفر- صفر به پایان رسید و در نیمه دوم یاسر صفا کاظم هافبک 23 ساله عراقی از دقیقه 77 با تک گل خود بازی را به چالش کشید.