حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (دوشنبه) در مراسم دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جنایت اهانت به چهره منور خاتم پیامبران، حضرت محمد مصطفی (ص) تأکید کردند: ملتها با شناخت سیاست‌های اسلام ستیزانه استکباری و صهیونیستی، انگشت اتهام خود را به سمت آمریکا و برخی کشورهای اروپایی گرفته‌اند و سردمداران این کشورها باید با جلوگیری از اینگونه اقدامات جنون آمیز، عملاً ثابت کنند که در این جرم و جنایت بزرگ، شریک نیستند.

به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای با یادآوری احساس عقب ماندگی دشمنان اسلام در "رویارویی با ملت بزرگ ایران و حرکت جوشان و خروشان بیداری اسلامی" افزودند: این مسئله باعث شده است که دشمنان امت اسلامی به کارهای دیوانه واری همچون حادثه اخیر دست بزنند.
 
ایشان، این حادثه را از جمله عبرت‌های ماندگار تاریخ دانستند و خاطرنشان کردند: سردمداران نظام‌های استکباری، در حالیکه از محکوم کردن این جنایت خودداری می‌کنند و وظایف خود را در مقابله با این جرم بزرگ انجام نمی‌دهند، ادعا می‌کنند در این حادثه دخیل نبوده‌اند.

رهبر انقلاب افزودند: البته ما اصراری نداریم دست داشتن آنها را در این جنایت اثبات کنیم اما شیوه‌های سیاستمداران امریکا و برخی اروپایی‌ها، آنان را در افکار عمومی ملت‌ها، مقصر کرده است و آنها باید نه با زبان، بلکه با عمل، خود را از این جرم سنگین تبرئه کنند.

ایشان با یادآوری انگیزه‌‍های ضداسلامی در دستگاه‌های استکباری افزودند: به علت همین انگیزه‌هاست که مستکبران جلوی اهانت به اسلام و مقدسات را نگرفته‌اند و نخواهند گرفت.

حضرت آیت الله خامنه ای در اثبات دروغ بودن سخنان مقامات آمریکایی و غربی مبنی بر «متعارض بودن جلوگیری از اهانت به اسلام با آزادی بیان»، چند واقعیت را مبنای استدلال قرار دادند.

وجود خطوط قرمز مشخص در غرب برای جلوگیری از هرگونه تعرض به اصول استکباری از جمله این واقعیت‌ها بود.

رهبر انقلاب این پرسش را مطرح کردند که آیا کسی باور می‌کند در کشورهایی که با شدت و خشونت تمام، جلوی تعرض به اصول استکباری گرفته می‌شود جلوگیری از اهانت به مقدسات شریف اسلام، مخالفت با آزادی بیان باشد؟

ایشان خاطرنشان کردند: در بسیاری از کشورهای غربی، کسی جرئت نمی‌کند واقعه مجهول الحال هولوکاست را زیر سؤال ببرد و یا در مورد سیاست‌های زشت اخلاقی استکبار از جمله همجنس بازی مطلبی منتشر کند، چگونه است که در این مواقع، آزادی بیان محلی از اعراب ندارد اما اهانت به اسلام و مقدسات اسلام تحت عنوان دروغین آزادی بیان، آزاد است؟

رهبر انقلاب اسلامی آمریکاییها را دیکتاتور پرور نامیدند و با اشاره به حمایت‌های بیدریغ و ده‌ها ساله آمریکا از حسنی مبارک دیکتاتور مصر، محمدرضا پهلوی دیکتاتور ایران و دیکتاتورهای فعلی منطقه افزودند: با این کارنامه سیاه، آمریکایی‌ها چگونه ادعای دمکراسی خواهی و حمایت از آزادی سر می‌دهند؟

حضرت آیت الله خامنه‌ای، تظاهرات اعتراض آمیز ملت‌ها به سمت مراکز سیاسی- اجتماعی آمریکا در کشورهای مختلف را نشانه تنفر عمیق آنها از سیاست‌های استکباری و صهیونیستی خواندند و خاطرنشان کردند: دل‌های ملت‌ها از آمریکا پر است به همین علت هنگامی که مثل حادثه اخیر، موردی و منفذی پیدا می‌شود، این خشم و نفرت بروز عمومی می‌یابد.

ایشان در پایان این بخش از سخنانشان تأکید کردند: بدون شک، خورشید اسلام در رویارویی مستکبران با این دین الهی، تابناکتر از همیشه خواهد درخشید و پیروزی از آن امت اسلامی خواهد بود.

فرمانده کل قوا در سخنان خود در مراسم دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، همچنین حضور در نیروهای مسلح از جمله ارتش را راهی نورانی و پرافتخار برشمردند و افزودند: جوانان عزیزی که با «انگیزه و عشق و بصیرت»، وارد این میدان می‌شوند، «ستایش ملت، سربلندی دنیوی و اجر الهی» را نصیب خود می‌سازند.

ایشان، ایران امروز را دریای مواجی از «عشق به پیشرفت و میل به تحرک و ابتکار و نوآوری» دانستند و خاطرنشان کردند: هرچه می‌گذرد، اهمیت و ارزش تاریخی تلاش در بنای جمهوری اسلامی و استحکام بخشیدن به این بنا بیشتر آشکار می‌شود که در این زمینه، نیروهای مسلح، وظایفی بزرگ بر عهده دارند.

در این مراسم در ابتدای ورود رهبر انقلاب اسلامی، سرود ملی جمهوری اسلامی ایران نواخته شد.

ایشان همچنین با حضور در یادمان شهدا، به شهیدان سرافراز اسلامی و انقلاب و ایران ادای احترام کردند.

فرمانده کل قوا، سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.

رهبر انقلاب اسلامی، در این مراسم همچنین از خانواده معظم شهید ناوسروان ناصر مقدم تجلیل کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اعطای دانشنامه به نماینده دانش آموختگان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر، به فرماندهان، استادان، پژوهشگران، دانش آموختگان و دانشجویان نمونه، جوایزی اهدا کردند.

نماینده دانشجویان جدید نیز از دست فرمانده کل قوا، سردوشی خود را دریافت کرد.

قرائت سوگند نامه دانشجویان جدید، اعطای پرچم به نمایندگان دانشجویان جدید، سرود دسته جمعی و رزمایش میدانی از دیگر برنامه‌های مراسم امروز بود.

در ادامه مراسم، یگان‌های حاضر در میدان صبحگاه دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر از مقابل جایگاه رژه رفتند.

در این مراسم، همچنین امیر سرلشگر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش، ضمن خیر مقدم تأکید کرد: ارتش در اوج توانمندی، همچون همیشه آماده دفاع از مرزهای مبارک جمهوری اسلامی و ملت قدرشناس ایران است.

امیر جعفری تهرانی فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر نیز گزارشی از روند تحصیلی و آموزش‌های تخصصی – علمی دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه بیان کرد.

در ادامه این مراسم، دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر در حضور فرمانده کل قوا، تمرین دریایی انجام دادند.

انهدام یگان‌های شناور دشمن فرضی از سطح و زیرسطح، آزادسازی کشتی ربوده شده، تصرف یگان شناور دشمن از هوا، پرش غواصی از بالگرد و «پاکسازی، مین ریزی و دفاع از ساحل» از جمله قسمت‌های این تمرین دریایی دانشجویی بود.

در طول تمرین دریایی، دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، توضیحات لازم را بیان می کرد.

رهبر انقلاب امروز همچنین از شبیه ساز زیر سطحی کلاس غدیر، بازدید کردند. این شبیه ساز کاملاً بومی در سازمان جهاد خودکفایی نیروی دریایی ساخته شده است. شبیه سازها نقش مهمی در آموزش علمی عملیاتی دانشجویان نیروی دریایی برعهده دارند.