به گزارش سرویس سیاسی برنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه شنبه) در دیدار با "برگزیدگان قشرها و صنوف مختلف"، و مسوولان اداری استان خراسان شمالی، خدمت بی منت به آحاد مردم را نعمتی الهی برای مسوولان کشور خواندند و با اشاره به خدعه تبلیغاتی ـ سیاسی رسانه‌های غربی درباره علت فشارها بر ایران تأکید کردند: بر خلاف دروغ‌های مکرر غربی‌ها، ما میز مذاکره درباره مسایل گوناگون از جمله هسته‌ای را ترک نکرده بودیم که به آن بازگردیم، آنها در واقع تسلیم شدن ملت ایران را دنبال می‌کنند اما، کوچکتر از این حرف‌ها هستند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، خدمتگزاری به مردم را، افتخاری حقیقی دانستند و افزودند: بزرگان اهل معرفت، ضمن تأکید فراوان به ذکر و عبادات و توکل، گاه خدمت به مردم را به عبادات دیگر ترجیح می‌دادند.

ایشان همه خدمتگزاران به مردم را اعم از مسئولان و مدیران کشور و کسانی که در شکلهای غیر رسمی به اقتصاد و فرهنگ و دین مردم خدمت میکنند، به شکر این لطف الهی توصیه کردند و افزودند: در خدمتگزاری، به همه مردم نگاه یکسان داشته باشید و تفاوتی میان هیچ‌کس قائل نشوید.

رهبر انقلاب همت بلند و مضاعف در خدمتگزاری را موجب برکات بیشتر برشمردند و افزودند: همت مضاعف نیازمند کار مضاعف است ضمن اینکه کار مضاعف در پرکاری خلاصه نمی‌شود بلکه به معنای "کار کیفی، دقیق، برنامه ریزی شده، کارشناسی شده، مستمر، پیگیر و همراه با مشورت" است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، با اشاره به نیاز جدی کشور به کار و تلاش خاطر نشان کردند: دشمن هرگاه، ضعفی را در کشور احساس کند روحیه می‌گیرد و آماده هجوم و فشار می‌شود و هر وقت کار و حرکت موثر و بزرگی را ببیند با ناامیدی درصدد تحت شعاع قرار دادن آن بر می­آید بنابراین، همه به‌ویژه مدیران و مسوولان کشور با کار و تلاش بی‌وقفه، روحیه امید و نشاط را در جامعه تقویت کنند.

ایشان در همین زمینه بار دیگر این واقعیت را خاطر نشان کردند که: هر حرکتی که نشان دهنده یأس و خستگی و اختلاف باشد بدون تردید به ضرر "مصالح کشور و پیشرفت و عزت ملی" است.

رهبر انقلاب، رشد و پیشرفت ده‌ها برابری ایران در سی و سه سال اخیر را که به رغم همه فشارها، تهدیدها و توطئه‌های دشمنان صورت گرفته نشان دهنده وجود یک نیروی "درونی، سازنده و حقیقی در کشور" دانستند و افزودند: این واقعیت مشهود و انکار ناپذیر، نشان می‌دهد که ما در مقابله با دشمنان، دستمان پر است و می‌توانیم بر آنها غلبه کنیم.‌

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به پیشرفت خوب در ادبیات مقابله با زورگویان جهانی افزودند: یکی از عرصه‌های پیکار با دشمنان، عرصه حرف زدن‌های بین المللی است که مسوولان ما امروز در پشت میز مذاکرات گوناگون و تریبون‌ها، حرف‌های پخته، جامع، جالب و درست می‌زنند.

ایشان با یادآوری تسلط صهیونیست‌ها بر اغلب رسانه‌های غربی و اروپایی افزودند: این رسانه‌ها به‌گونه ای خبر سازی، جهت سازی و تلقین می‌کنند که حتی سیاستمداران غربی نیز تحت تأثیر القائات آنها قرار می‌گیرند که این نکته مهمی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به تبلیغات رایج در رسانه‌های غربی ـ صهیونیستی افزودند: آنها در یک خدعه و تقلب تبلیغاتی، مدام می‌گویند علت فشارها به ایران وادار کردن جمهوری اسلامی به بازگشت به پای میز مذاکره است اما ما میز مذاکره درباره مسایل گوناگون از جمله هسته‌ای را چه زمانی ترک کرده بودیم که حالا برگردیم؟

ایشان افزودند: هدف واقعی کسانی که این فرمول تبلیغات سیاسی را دنبال می‌کنند، تسلیم شدن ملت ایران در پای میز مذاکرات است و ما به آنها می‌گوییم: شما کوچکتر از آن هستید که ملت مبارز، بصیر و آگاه ایران را در مقابل خواسته‌های خود به زانو در آورید.

رهبر انقلاب افزودند: مقامات اروپایی همچنان در فضای قرن نوزدهم و دوران زورگویی‌های استعماری بسر می برند اما بدانند که تسلیم نشدن ملت و مسوولان ایران در مقابل زورگویی‌ها، همچنان آنان را با مشکلات فراوان مواجه خواهد کرد.

رهبر انقلاب استحکام درونی را موجب قوت و استحکام ظاهری خواندند و افزودند: به علت همین استحکام، امروز سخن نوی جمهوری اسلامی، از جمله مردم سالاری و مقابله با زورگویی، بر حرکت ملت‌ها تأثیرگذار شده و همین مساله مستکبران را دستپاچه کرده است که این روند به فضل الهی ادامه خواهد داشت.

ایشان همچنین در بخش دیگری از سخنانشان، مسوولان استان خراسان شمالی را به برنامه ریزی و تلاش مستمر برای ارتقای وضع عمومی استان فراخواندند و افزودند: ظرفیت‌های خوب انسانی، طبیعی و اقلیمی خراسان شمالی، نشان می‌دهد این منطقه در صورت "برنامه ریزی، همت و کار بی وقفه مسوولان و همراهی مردم"، می‌تواند جزو ده استان برتر کشور قرار گیرد و زندگی شایسته‌ای را برای مردم با ایمان و صادق خراسان شمالی رقم بزند.

رهبر انقلاب، پیگیری مسوولان، تعیین مقطع زمانی مشخص برای تحقق برنامه‌ها و اولویت بندی را از ضروریات پیشرفت خراسان شمالی برشمردند و افزودند: با توجه به زمینه‌های مساعد موجود، کشاورزی مهم‌ترین اولویت این استان است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای یکپارچه سازی زمین‌های کشاورزی را گامی موثر در پیشرفت استان خواندند و افزودند: "صنعتی و مدرن شدن" کشاورزی و باغداری، ایجاد صنایع تبدیلی و ساختار سازی برای توزیع و بازرگانی، شتاب توسعه استان را مضاعف خواهد کرد.

توجه به صنعت، برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت فراوان گردشگری استان بهره مندی از مزیت قرار گرفتن استان در مسیر میلیون‌ها زایر حرم امام هشتم علیه السلام، و تمرکز بر مسایل تحقیقاتی و پژوهشی از دیگر نکاتی بود که رهبر انقلاب برای پیشرفت و توسعه خراسان شمالی و حل مشکلات این منطقه به مسوولان توصیه کردند.