به گزارش برنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در پی حماسه باشکوه و تاریخی ملت در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، پیام تشکر و قدردانی خطاب به مردم ایران صادر کردند.

متن کامل پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت عزیز ایران!

صحنه حماسی و پرشور انتخابات در روز جمعه 24 خرداد، آزمون خیره‌کننده دیگری بود که چهره مصمم و پرامید ایران اسلامی را در معرض نگاه دوستان و دشمنان نهاد. رشد فزاینده سیاسی و پای فشردن بر مردم‌سالاری دینی صادقانه، حقیقت تابناکی است که با حضور متراکم شما در پای صندوق‌های رأی، یک بار دیگر در عمل به اثبات رسید و باطل السحر بافته‌ها و گزافه‌های دشمنان و حسودان و طمع‌ورزان شد.

حماسه حضور شما پیوند مستحکم ایران و ایرانی را با نظام اسلامی به رخ همه بدخواهانی کشید که با صد ترفند سیاسی و اقتصادی و امنیتی در پی گسستن یا سست کردن این اعتماد و پیوند مقدس‌اند.

ایرانیِ مؤمن و غیور در انتخابات دیروز، ظرفیت عظیم خود را در مواجهه متین و خردمندانه با جنگ روانی بازیگران سلطه و استکبار، با زیبایی و چیره‌دستی هر چه تمام‌تر به تصویر کشید و کشور خود و منافع ملی خود و آینده پرتلاش و امیدوارانه خود را بیمه کرد.

پیروز حقیقی انتخابات دیروز، ملت بزرگ ایران است که به حول و قوه الهی توانست گامی استوار بردارد و گوهر نفوذناپذیر و چهره پرنشاط و مصمم و دل سرشار از امید و ایمان خود را به نمایش بگذارد.

این‌جانب با خشوع و خاکساری در برابر لطف و رحمت خداوند حکیم و علیم، جبهه سپاس بر زمین می‌سایم و خود و شما را به ذکر و شکر و قدرشناسی این نعمت بزرگ فرامی‌خوانم و با سلام و عرض اخلاص به حضرت ولی اله الاعظم- روحی فداه- و تبریک به ملت عزیز و به رئیس‌جمهور منتخب، جناب حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ حسن روحانی، نکاتی را به ایشان و همه آحاد ملت عرض می‌کنم:

1-اکنون که حماسه سیاسی و نقطه اوج آن در جمعه بیست‌وچهارم خرداد با پیروزی ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی به سرانجام رسیده است، هیجان و التهاب روزها و هفته‌های رقابت، باید جای خود را به همکاری و رفاقت داده و طرفداران نامزدهای رقیب در آزمون بردباری و متانت و دانایی نیز جایگاه شایسته خود را به دست آورند. هیچ احساسی، چه شادمانی و چه ناشادمانی، نباید کسی را به رفتار و گفتاری دور از شأنِ خردمندی و فرزانگی وادار کند. نگذارید بدخواهان، احساسات مردم را ابزار خواسته‌های پلید خویش کنند. وحدت ملی و رفق و مدارا پشتوانه‌ امنیت کشور و خنثی‌کننده‌ ترفندهای دشمنان است.

2- رئیس‌جمهور منتخب، رئیس‌جمهور همه‌ ملت است. همه باید برای دست یافتن به آرمان‌های بزرگی که رئیس‌جمهور و همکاران وی در دولت، متعهد و مسئول تحقق آنند، به آنان کمک و با آنان همکاری صمیمانه کنند.

3- اکنون پس از هفته‌ها گفتن و شنودن، نوبت کار و اقدام است. رئیس‌جمهور منتخب، تا روز پذیرش رسمی مسئولیت، دارای فرصت ارزشمندی است که شایسته است بیشترین بهره از آن برده شود و کارهایی که شروع مسئولیت خطیر ریاست‌جمهوری بدان نیازمند است، بی‌درنگ آغاز گردد.

4- تحقق حماسه‌ انتخابات، بدون شرکت و رقابت و تلاش دیگر نامزدهای ریاست‌جمهوری امکان‌پذیر نبود. لازم می‌دانم از همه شخصیت‌های محترمی که پای در این میدان نهاده و با تلاش خستگی ناپذیر خود، صحنه مسابقه‌ای شورانگیز را آفریدند، صمیمانه تشکر کنم و آنان را باز هم به نقش‌آفرینی در عرصه‌های گوناگون انقلاب و نظام اسلامی فرا بخوانم.

5- و نیز لازم می‌دانم از همه آحاد ملت که این بار نیز حادثه‌ای ماندگار خلق کردند، به‌ویژه از حضرات مراجع معظّم و علمای اعلام و نخبگان دانشگاهی و سیاسی و فرهنگی که در ترغیب به مشارکت، نقش های ارزنده ایفا کردند، و نیز از دست اندرکاران برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا، به‌ویژه وزارت کشور و شورای محترم نگهبان که زحمات طاقت‌فرسای این هفته‌های پرکار را صبورانه تحمل کردند و با امانت کامل، این بار سنگین را به سرمنزل رساندند، و نیز از مأموران پرتلاشی که امنیت این پدیده حساس را در کشوری با این وسعت، تا اقصی نقاط آن، تضمین کردند و همچنین از همه دستگاه‌های همکار آنان، صمیمانه تشکر کنم و اجر وافر الهی را برای آنان مسئلت نمایم.

6-لازم می‌دانم به‌شکل ویژه از رسانه ملی و دست‌اندرکاران محترم آن که شور انتخابات را رهین تلاش هنرمندانه و مبتکرانه خود ساختند و راوی صادق و صریح گرایش‌ها و اندیشه‌ها و هدف‌های نامزدان ریاست‌جمهوری شدند و چگونگی دست به‌دست شدن قدرت در نظام جمهوری اسلامی را به‌شکل آشکار در برابر چشم جهانیان گذاشتند، تشکری بسزا و بلیغ کرده اجر و توفیق آنان را از خداوند مسئلت نمایم.

در پایانریال بار دیگر با خشوع و ابتهال، نعمت‌های بزرگ الهی را سپاس گفته و با تکریم یاد امام بزرگوار و شهیدان و ایثارگران عالی‌مقام، آینده‌ای هر چه بهتر را برای این کشور و این ملت آرزو و مسئلت می‌کنم.

و السّلام علیکم و رحمه الله
سیدعلی خامنه ای
25 خرداد ماه 1392