به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز در دیدار رئیس و اعضای هیئت رئیسه اتاق های بازرگانی ایران و تهران، با اشاره به سال جهاد اقتصادی، اولین شرط موفقیت در این جهاد عظیم را برآورد درست و امیدآفرین از شرایط كشور و ارائه آن به افكار عمومی دانستند.

رهبر انقلاب اسلامی به پیشرفتهای بزرگ كشور در زمینه های گوناگون بویژه در مسایل اقتصادی اشاره و خاطر نشان كردند: باید این نگاه امیدآفرین را مقدمه ای برای هر پیشنهاد و طرحی قرار داد و در توضیح و تشریح وضعیت از نگاه منفی و سیاه نمایی پرهیز كرد چرا كه در سایه امید، نشاط حاصل می شود.

ایشان سیاستهای كلی اصل 44 را، ریل گذاری جدید در اقتصاد كشور برشمردند كه با یك زاویه ای دقیق، مسائل اقتصادی به سمت دیگری هدایت شد.

حضرت آیت الله خامنه ای، ایجاد جرأت و جسارت در بخش خصوصی را برای حضور در میدانهای بزرگ اقتصادی، از وظایف مهم اتاق بازرگانی دانستند و با اشاره به امكانات گسترده در كشور بر شناسایی فعالان بالقوه اقتصادی تأكید كردند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: فعالان اقتصادی كه در مجموعه اتاق بازرگانی جمع می‌شوند، باید با احساس مسئولیت و با امید، نقش خود را در شرایط و وضع كنونی كشور تعریف و ایفا كنند.

ایشان به تلاش آمریكا و دیگر دشمنان جمهوری اسلامی برای ضربه زدن به كشور با استفاده از تحریم و دیگر توطئه ها اشاره و خاطرنشان كردند: هدف دشمنان از ایجاد این فشارها، نا امیدی مردم و به شكست كشاندن انقلاب اسلامی بود اما اینها نمی توانند بر حركت مردمی و خدایی ملت ایران فائق شوند چرا كه مطمئن هستیم تا وقتی كه دلها پر از امید و در كنارش مجاهدت باشد بر همه این توطئه ها فائق خواهیم آمد.

در ابتدای این دیدار آقایان نهاوندیان رئیس اتاق بازرگانی ایران، میرمحمد صادقی عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی و آل اسحاق رئیس اتاق بازرگانی تهران در گزارشهایی بر لزوم واگذاری مدیریت های اقتصادی به بخش خصوصی و تعاونی، تعامل نزدیك تر با دولت، ایجاد احساس مسئولیت برای بخش خصوصی، بازنگری در قوانین و مقررات، تدوین استاندارد حلال در عرصه اقتصادی، پالایش جدی در فرهنگ عمومی اقتصاد كشور، استفاده از نظرات فعالان اقتصادی در تصمیم گیریهای كلان و حمایت از جهادگران اقتصادی مطالبی را مطرح كردند.