به گزارش سرویس اجتماعی برنا، سید جعفر تشکری هاشمی با بیان این مطلب اظهار داشت: متقاضیان دریافت مجوز سالانه ورود به محدوده طرح ترافیک برای سال 90 از فردا، 8 دی، می توانند با مراجعه به سایت شهرداری تهران به آدرس (www.tehran.ir) نسبت به ثبت نام و وارد کردن اطلاعات خود اقدام کنند.


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: در چند روزی که بخش ثبت نام آرم طرح ترافیک در سایت شهرداری برای تست و گذراندن مراحل آزمایشی فعال شده بود حدود 4 هزار و 200 نفر نسبت به ثبت نام اقدام کردند که ثبت نام این افراد معتبر بوده و سایر متقاضیان نیز می توانند از فردا با مراجعه به سایت شهرداری تهران نسبت به ثبت نام برای دریافت مجوز طرح ترافیک اقدام کنند.


وی تأکید کرد: برای دریافت مجوز طرح ترافیک داشتن برگه معاینه فنی، عوارض شهرداری و عدم خلافی برای تمام خودروها الزامی است و اطلاعات خودروهایی که مورد معاینی فنی قرار می گیرند از طریق سایت ستاد معاینه فنی و اطلاعات عوارض شهرداری نیز از طریق لینک عوارض قابل کنترل و دسترسی است.


معاون شهردار تهران تصریح کرد: افرادی که عوارض شهرداری را پرداخت نکرده باشند، می توانند این عوارض را به صورت الکترونیک از طریق سایت شهرداری تهران بپردازند و چنانچه در این زمینه بدهی داشته باشند نیز در سایت برایشان مشخص خواهد بود.


وی ادامه داد: افراد حقیقی متقاضی دریافت آرم طرح ترافیک تنها تا پایان دی ماه برای ثبت نام و تکمیل اطلاعات خود فرصت دارند و این فرصت به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.


تشکری هاشمی ادامه داد : با توجه به تعداد بالای متقاضیان دریافت مجوز طرح ترافیک، افراد واجد شرایط بر اساس امتیاز بندی و پارامترهای مؤثر و ضرورتی که برای استفاده از آرم طرح ترافیک دارند، اولویت بندی می شوند و در نهایت از طریق سایت شهرداری تهران اسامی آنها اعلام خواهد شد.


وی با تأکید براینکه ثبت نام متقاضیان تنها از طریق سایت شهرداری تهران و به صورت الکترونیک صورت می گیرد، گفت: پس از اعلام نتایج، افراد واجد شرایط باید به دفاتر خدمات الکترونیک برای ارایه مدارک مراجعه کنند و چنانچه هر یک از مستندات آنها که هنگام ثبت نام اظهار کرده اند درست نباشد، ثبت نام باطل محسوب شده و مجوزی دریافت نخواهند کرد.


تشکری هاشمی خاطر نشان کرد: پس از ثبت نام متقاضیان تا پایان بهمن ماه نسبت به پایش اطلاعات و رتبه بندی اقدام می شود و با اعلام واجدین شرایط تا پیش از پایان سال همه مراحل اخذ مدارک و صدور مجوزهای جدید طرح ترافیک محقق خواهد شد.


وی تأکید کرد: تعداد مجوزهای طرح ترافیک با توجه به معضل آلودگی هوا و ترافیک در شهر، به هیچ وجه افزایش نخواهد یافت و قیمت های پیشنهادی مجوزها نیز به زودی به شورای اسلامی شهر و دستگاههای ذی ربط برای طی کردن مراحل تصویب ارسال خواهد شد.


تشکری هاشمی در پایان افزود: افراد حقوقی که سهمیه بگیر هستند نیز سهمیه مربوطه‌شان به آنها ابلاغ شده، که اطلاعات آنها به صورت مستقیم دریافت و مجوزهای طرح ترافیک نیز از طریق دفاتر تعیین شده به واحد های سهمیه بگیر تحویل داده خواهد شد. همچنین برای جانبازان، معلولان و بیماران خاص، از طریق نهادهای مربوطه ثبت نام صورت می گیرد.